Női kosárlabda 3x3 világbajnokság: ezüstérmes a magyar válogatott

Nem bírt Kínával a magyar válogatott, így ezüstérmet szerzett a női kosárlabda 3x3-as világbajnokságon.

Kép forrása: hunbasket.hu

A magyarok a spanyolok elleni fantasztikus győzelmet követően (19-18, hosszabbítás után) Franciaországot is legyőzték az elődöntőben (14-10), így bejutottak a döntőbe, ahol Kínával kellett farkasszemet néznie a magyar lányoknak. A kínaiak Ausztrália legyőzésével jutottak tovább az elődöntőből (15-14, hosszabbítás után).

Rosszul kezdte a mérkőzést Magyarország, miután alig egy perc leforgását követően 4-0-ra meglépett Kína, majd Zhang harmadjára is betalált, így már 6-0-ra mentek a kínai lányok. Három percet kellett várni arra, hogy Goree révén megszerezze első pontját a magyar válogatott, de ez nem lendítette át a holtponton a lányokat, hiszen előbb 9-2-re, majd 10-4-re vezetett az ellenfél.

Négy perccel a vége előtt továbbra is a kínaiak vezettek és hiába sikerült visszajönni 14-9-re végül Kína nem engedett és 19-13-ra legyőzte Magyarországot.

Női kosárlabda, 3x3 világbajnokság, döntő

Kína–Magyarország 19-13