Női labdarúgó világbajnokság: két tizenegyessel jutott tovább az USA

Spanyolország legyőzésével az USA csapata, míg Kanada legyőzésével Svédország is bejutott a legjobb nyolca a franciaországi női labdarúgó világbajnokságon.

Kép forrása: AS English – Diario AS

Az amerikaiak már a hetedik percben büntetőhöz jutottak, amit Megan Rapinoe értékesített, azonban a nézők egy gyors gólváltásnak lehettek szemtanúi, hiszen két perc múlva egyenlítettek is a spanyolok Jenifer Hermoso révén. A fordulás után aztán a papírforma következett be, hiszen Megan Rapinoe a 75. percben ismét egy tizenegyesből megszerezte a vezetést az USA-nak, amit aztán ki sem engedett a kezéből az Amerikai Egyesült Államok. Így 2-1-es győzelmével bejutott a legjobb nyolcba az Észak-amerikai válogatott, ahol a házigazda Franciaországgal néz farkasszemet.

A nap másik mérkőzésen Svédország és Kanada küzdött meg a negyeddöntőért, ahol a svédek bizonyultak jobbnak. A kiegyenlített játékot hozó mérkőzésen egészen az 55. percig kellett várni az első gólra, amit Stina Blackstenius szerzett a pályaválasztó javára. Ezután a kanadaiak büntetőhöz jutottak a 69. percben, viszont Janine Beckie kihagyta ezt a hatalmas lehetőséget. Végül újabb találat nem született az összecsapáson, így 1-0-ás győzelmével továbbjutott a legjobb nyolcba Svédország, ahol Németország lesz az ellenfele.