Wimbledon: Stollár Fanny búcsúzott, 20 GS-torna után nincs főtáblán magyar nő

Stollár Fanny két szettben kikapott, így búcsúzott a wimbledoni teniszbajnokság selejtezőjének második fordulójában. Ezzel eldőlt, hogy húsz Grand Slam-torna után nem lesz magyar nő egyesben a főtáblán.

Fotó: MTI

A világranglistán 229. magyar játékos a 12 hellyel előrébb rangsorolt lengyel Katarzyna Kawával találkozott szerdán. Stollár kezdett jobban, 5:3-nál játszmalabdája volt, ám nem tudott élni a lehetőséggel, a vetélytárs pedig fordított. A második szettben 2:2-nél bukta el adogatását Stollár, Kawa viszont nem hibázott a saját szervagémjeinél. Sőt, 5:3-nál újra brékelt, így lezárta az 1 óra 37 percig tartó összecsapást.

A nőknél a sorozatban húsz Grand Slam-tornán főtáblás Babos Tímea, illetve Bondár Anna már búcsúzott, így Stollár búcsújával eldőlt: a 2014-es Roland Garros óta először rendeznek egyéniben magyar női teniszező nélkül GS-versenyt.

A férfiaknál Fucsovics Márton alanyi jogon főtáblás. Balázs Attila pedig sikerrel vette a selejtező második körét, a főtábláért a selejtezőben 9. helyen kiemelt spanyol Marcel Granollersszel (105.) találkozik.