Női kosárlabda Európa-bajnokság: Spanyolország nyerte a kontinensviadalt

Franciaország legyőzésével Spanyolország nyerte a 2019-es lett-szerb közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokságot.

Kép forrása: Liga Endasa Twitter

A spanyolok a csoportgyőzelmet követően Oroszországot és a társházigazda Szerbiát felülmúlva jutott a döntőbe, míg a franciák Belgiumot követően a magyarokat kiejtő Nagy-Britanniát győzték le és jutottak a fináléba.

Már a mérkőzés elején sikerült elhúzniuk a spanyoloknak, hiszen az első negyedet követően már 11 ponttal vezettek. A második felvonásban aztán igaz visszajött öt pontra is a francia válogatott, viszont Spanyolország ellentmondást nem tűrően játszva 17 pontra is elhúzott 46-29-nél. A félidőre aztán 14 egységes spanyol előnnyel vonulhattak a felek.

A fordulást követően szoros küzdelmet láthattak a nézők, viszont hiába jött ismét vissza a meccsbe Franciaország, a spanyolok megemberelték magukat és 18 pontra is elhúztak. Ennek ellenére 20-20-al végződött az utolsó előtti játékrész, így 14 pontos spanyol előnynél szólalt meg a játékidő végét jelző duda. Végül a negyedik negyedben már nem sikerült változtatniuk a mérkőzés képén a franciáknak és 86-66-ra kikaptak Spanyolországtól.

A bronzérmet végül Szerbia nyerte, miután 81-55-re simán legyőzte Nagy-Britanniát a bronzmérkőzésen.