WTCR: megtréfálta a technika Tassi Attilát, Michelisz a tizedik lett

Nem sikerült megszereznie a futamgyőzelmet a magyar pilótának, hiába indulhatott a pole pozícióból végül Tiago Monteiro húzta be az utolsó portugáliai versenyt.

Kép forrása: Touring Car Times

A Honda magyar pilótája jól indult és megtudta tartani az első helyet a rajt után, míg Michelisz az első kör végén már a 12. helyen autózott, miután Nicky Catsburg belement Esteban Guerrieribe. Kettejük ütközése miatt a biztonsági autó is megérkezett, és az ezt követő újraindítás sem fogott ki Tassin, aki tovább őrizte vezető helyét. Ennek ellenére a második kör végére már Tiago Monteiro és Yvan Müller is megelőzte a magyar pilótát, aki vélhetően egy technikai hiba miatt az ötödik körre a 20. helyre esett vissza.

Végül az élről induló Tassi Attila kénytelen volt feladni a versenyt, míg Michelisz Norbert értékes pontokat szerzett a tizedik helyen, amivel megközelítette Esteban Guerrierit.