Tour de France: Sagan is feliratkozott az idei szakaszgyőztesek közé

A hatszoros zöld trikós Peter Sagan nyerte az idei francia körverseny ötödik szakaszát, összetettben Julian Alaphilippe megtartotta a sárga trikót.

Saint-Dié-des-Vosges-ből Colmarig tekert a mezőny a mai nap, a 175,5 km-es etapot két második és két harmadik kategóriás emelkedő nehezítette. A nap első szökései nem hoztak sikert, amíg egy négyfős boly nem tudott elszakadni a mezőnytől. A szököttek között ott volt a pöttyös trikós Tim Wellens, aki két emelkedőn is elsőként jött át, így növelte előnyét a hegyi összetettben.

Toms Skujins bírta a legtovább a szökevények közül, de a lett bajnokot is befogták 22 km-el a vége előtt és így mezőnyhajrá döntött a szakaszgyőzelemről.

Végül Peter Sagan nyerte meg az etapot és hatszoros zöld trikósként nagy előnnyel vezeti a pontversenyt. A háromszoros világbajnok szlovák kerékpáros 12. szakaszgyőzelmét aratta a Tour de France-on.

Másodikként Wout van Aert ért célba, aki továbbra is második összetettben, mivel a sárga trikót birtokló Julian Alaphilippe is megérkezett a mezőnnyel, de hat másodpercet így is veszített előnyéből. A mai napon a harmadik helyet Matteo Trentin szerezte meg.

Holnap rendezik az idei Tour első hegyi befutóját amelyre a Mulhouse és La Planche des Belles Filles közötti 160,5 kilométer végén kerül sor.