Európa-liga selejtező: a Budapest Honvéd is megnyerte az első mérkőzését

Nehéz kezdet után 3-1-re megverte litván ellenfelét a Budapest Honvéd az Európa-liga selejtezőjének első körében.

Kép forrása: MTI/Szigetváry Zsolt

Nehezen kezdett a Zalgiris Vilnius ellen a Budapest Honvéd FC, viszont a 32. percben több vendég helyzet után megtört a jég és nagyszerű összjátékot követően Banó-Szabó Bence megszerezte a vezetést a kispestieknek.

A fordulást követően aztán ismét eredményes tudott lenni a hazai együttes és David N`Gog révén már 2-0-ra ment a Kispest. Ezután Gazdag Dániel biztosította be a győzelmet, miután a 69. percben egy büntetőt sikerült értékesítenie a középpályásnak.

Végül a harmadik találatot szerző Gazdag a 85. percben kihagyott egy tizenegyest, ami aztán meg is bosszulta magát, hiszen a rendes játékidő hosszabbításának második percében Karolis Uzela szépíteni tudott. Ennek köszönhetően 3-1-es állásnál várhatja a visszavágót a Budapest Honvéd.

Európa-liga selejtező, első kör, első mérkőzés

Budapest Honvéd FC–Zalgiris Vilnius (litván) 3-1 (Banó-Szabó 32., N`Gog 55., Gazdag 69.- büntető)