Tour de France: belga versenyző nyerte az első hegyi szakaszt, olaszé a sárga trikó

A belga Dylan Teuns nyerte a Tour de France első hegyi szakaszát, míg összetettben az olasz Giulio Ciccone vette át a vezetést.

Kép forrása: Christian Hartmann/Reuters

A Mulhouse-ból induló 160,5 kilométeres táv elején egy 14 fős szökevénycsoport alakult ki, köztük a pöttyös trikós Tim Wellenszel, akik közel nyolcperces előnyt dolgoztak ki. Az utolsó két hegyre szétszakadt a csoport, az élen négyen tekertek, míg a mezőnyt a Movistar vezette.

Végül az utolsó hegyen ketten maradtak az élen, Dylan Teuns és Giulio Ciccone, akik közül a belga került ki győztesen, azonban az olasz sem maradt jutalom nélkül, hiszen összetettben átvette a vezetést, így jelenleg övé a sárga trikó.