Gyémánt Liga: korszakos világrekord dőlt meg

A holland Sifan Hassan 4:12:33 perces világcsúccsal nyerte meg a Gyémánt Liga monacói állomásán a női 1 mérföldes versenyszámot

Fotó: Reuters

Jól jellemzi, hogy mennyire korszakos korszakos világrekordról van szó, hogy az új világrekorder mindössze 3 éves volt amikor  Szvetlana Maszterkova 1996. augusztus 14-én elérte az előzőt. Hassan új csúcsa 23 századmásodperccel jobb a réginél.

Justin Gatlin nyerte a férfi 100 méteres síkfutást, az olimpiai bajnok sprinter egyetlen századdal előzte meg Noah Lyles-t. Négy versenyszámban született meg a világ idei legjobb eredménye: női 400 gáton Sydney McLaughlin, férfi rúdugrásban Piotr Lisek, 800 méteren Nijel Amos, míg 3000 akadályon Szufiane el-Bakkali érte el 2019 legjobb eredményét.

A győztesek:

férfiak
100 m síkfutás:
Justin Gatlin 9.91 mp
400 m síkfutás: Steven Gardiner (bahamai) 44.51 mp
800 m síkfutás: Nijel Amos (botswanai) 1:41.89 perc - a világ idei legjobbja
3000 m akadályfutás: Szufiane el-Bakkali (marokkói) 8:04:82 perc - a világ idei legjobbja

2019.11.18. 18:30
Pozitívnak és előremutatónak értékelte a Karácsony Gergely főpolgármesterrel zajlott hétfői találkozót a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ).

IAAF: négy futó az év női atlétái cím jelöltjei között

2019.11.13. 13:25
A nemzetközi szövetség (IAAF) a férfiak után nyilvánosságra hozta az év női atlétája-címre esélyesek ötfősre szűkített listáját is.

Para-atlétikai vb: Ekler Luca 100 méteren ezüstérmes

2019.11.12. 21:50
A távolugrásban győztes Ekler Luca kedden ezüstérmet nyert 100 méteren a T38-as kategóriában a Dubajban zajló para-atlétikai világbajnokságon.

Atlétika: magyar aranyérem a para-világbajnokságon

2019.11.09. 22:05
Ekler Luca aranyérmet szerzett távolugrásban a Dubajban rendezett para-atlétikai világbajnokságon,

A nemzet sportolói a 2023-as atlétikai világbajnokság budapesti megrendezését kérik

2019.11.09. 11:25
A nemzet sportolói arra kérik Budapest új vezetőit, hogy járuljanak hozzá a Nemzetközi Atlétikai Szövetség által Budapestnek …

Közvetítések: egy napon lehetnek újra világbajnokok Babosék és Lewis Hamilton

2019.11.03. 07:30
A mai nap során a MotoGP és a Forma-1 aktuális futama, a női tenisz-vb döntői, a New York Maraton és az NFL rangadói emelkednek ki.

Elképesztő magyar rekord a 24 órás futó-világbajnokságon

2019.10.28. 09:30
Bódis Tamás egyéniben a második helyen végzett a franciaországi Albiban megrendezett 24 órás vb-n, és csapatban is a dobogó második fokára léphettek fel a magyar …

Futás: magyar érmek a 24 órás világbajnokságon

2019.10.27. 10:40
Bódis Tamás és a magyar csapat is ezüstérmet szerzett a Franciaországban rendezett 24 órás világbajnokságon.

Eszement időpontban rajtolhat a maraton a tokiói olimpián

2019.10.24. 16:05
A 2020-as tokiói nyári olimpia szervezőbizottsága meghökkentő időpontra tenné a maraton rajtjának időpontját, hogy a versenyzőknek ne kelljen hőségben futnia.

Atlétika: nem akart tovább szenvedni a paralimpiai bajnok

2019.10.23. 17:50
A tegnapi nap során 40 évesen elhunyt Marieke Vervoort, paralimpiai bajnok belga sportolónő. Az atlétikában sikereket elérő bajnok eutanáziával vetett véget az életének.