Gyémánt Liga: korszakos világrekord dőlt meg

A holland Sifan Hassan 4:12:33 perces világcsúccsal nyerte meg a Gyémánt Liga monacói állomásán a női 1 mérföldes versenyszámot

Fotó: Reuters

Jól jellemzi, hogy mennyire korszakos korszakos világrekordról van szó, hogy az új világrekorder mindössze 3 éves volt amikor  Szvetlana Maszterkova 1996. augusztus 14-én elérte az előzőt. Hassan új csúcsa 23 századmásodperccel jobb a réginél.

Justin Gatlin nyerte a férfi 100 méteres síkfutást, az olimpiai bajnok sprinter egyetlen századdal előzte meg Noah Lyles-t. Négy versenyszámban született meg a világ idei legjobb eredménye: női 400 gáton Sydney McLaughlin, férfi rúdugrásban Piotr Lisek, 800 méteren Nijel Amos, míg 3000 akadályon Szufiane el-Bakkali érte el 2019 legjobb eredményét.

A győztesek:

férfiak
100 m síkfutás:
Justin Gatlin 9.91 mp
400 m síkfutás: Steven Gardiner (bahamai) 44.51 mp
800 m síkfutás: Nijel Amos (botswanai) 1:41.89 perc - a világ idei legjobbja
3000 m akadályfutás: Szufiane el-Bakkali (marokkói) 8:04:82 perc - a világ idei legjobbja
hármasugrás: Christian Taylor (amerikai) 17,82 m
gerelyhajítás: Andreas Hofmann (német) 87,84 méter
rúdugrás: Piotr Lisek (lengyel) 6,02 m - a világ idei legjobbja