Gyémánt Liga: korszakos világrekord dőlt meg

A holland Sifan Hassan 4:12:33 perces világcsúccsal nyerte meg a Gyémánt Liga monacói állomásán a női 1 mérföldes versenyszámot

Fotó: Reuters

Jól jellemzi, hogy mennyire korszakos korszakos világrekordról van szó, hogy az új világrekorder mindössze 3 éves volt amikor  Szvetlana Maszterkova 1996. augusztus 14-én elérte az előzőt. Hassan új csúcsa 23 századmásodperccel jobb a réginél.

Justin Gatlin nyerte a férfi 100 méteres síkfutást, az olimpiai bajnok sprinter egyetlen századdal előzte meg Noah Lyles-t. Négy versenyszámban született meg a világ idei legjobb eredménye: női 400 gáton Sydney McLaughlin, férfi rúdugrásban Piotr Lisek, 800 méteren Nijel Amos, míg 3000 akadályon Szufiane el-Bakkali érte el 2019 legjobb eredményét.

A győztesek:

férfiak
100 m síkfutás:
Justin Gatlin 9.91 mp
400 m síkfutás: Steven Gardiner (bahamai) 44.51 mp
800 m síkfutás: Nijel Amos (botswanai) 1:41.89 perc - a világ idei legjobbja
3000 m akadályfutás: Szufiane el-Bakkali (marokkói) 8:04:82 perc - a világ idei legjobbja

2017.02.04. 09:30
Záróforduló a jégkorong MOL Ligában, kézilabda nemzetközi kupameccsek, de a kosárlabda és a vízilabda bajnokságban is fordulót rendeznek.

Élő tévéközvetítések: három magyar kézilabdacsapatért is szurkolhatunk

2017.02.04. 07:30
A kézilabda mellett a rövidpályás gyorskorcsolyázók is jégen, valamint rengeteg futball, többek közt a Premier League-ben Chelsea-Arsenal …

Márton Anita győzött Düsseldorfban

2017.02.01. 21:45
Márton Anita nyerte szerdán a női súlylökést a düsseldorfi nemzetközi fedettpályás atlétikai versenyen.

Élő tévéközvetítések: női kézilabda rangadó az NB I-ben

2017.02.01. 07:30
Tévében a Dunaújvárosi Kohász és az Érd női kézilabda rangadója, a spanyol Király-kupában pedig az Atlético Madrid és az FC Barcelona elődöntőjének első …

Usain Bolt már vissza is küldte az olimpiai aranyát

2017.01.28. 11:30
Usain Bolt már vissza is küldte a 2008-as pekingi olimpián 4x100 méteren szerzett aranyát. Ezt azért kellett megtennie, mert csapattársa Nesta Carter doppingtesztje pozitív lett.

2017.01.28. 08:30
Jégkorong Magyar Kupa-döntő, kosárlabda forduló és két sportág Bajnokok Ligája küzdelmei.

További négy évig Gyulai Miklós az atlétikai szövetség elnöke

2017.01.21. 12:35
További négy évig Gyulai Miklós, a Sport TV munkatársa vezetheti a Magyar Atlétikai Szövetséget (MASZ).

Sérülésmentes idényt, londoni vb-érmet szeretne Pars Krisztián

2017.01.17. 10:25
Pars Krisztián bízik benne, hogy sérülésmentes lesz a következő öt-hat hónapja, és sikerül érmet nyernie a londoni világbajnokságon.

Pars Krisztián mínusz hét fokban is dobókörbe áll

2017.01.07. 12:55
Mínusz hét fok ide, süvítő szél oda, semmi sem rettenti vissza Pars Krisztiánt attól, hogy szabadtéri dobókörbe állva ne teljesítené az edzéstervben foglalt feladatait.

Ember vs. metró – futóverseny Budapesten

2017.01.05. 09:35
Összecsapott egy futó a metróval Budapesten – no nem a szó legszorosabb értelmében csak a gyorsaságukat mérték össze.