Kosárlabda: válogatott játékost igazolt a Falco

A bajnoki címvédő Falco KC Szombathely hivatalosan bejelentette, hogy Benke Szilárd személyében válogatott bedobót igazolt.

Az előző szezonban hibátlan rájátszást produkáló Falco tovább erősítette keretét, miután Benke Szilárd révén egy olyan játékost szerződtetett, aki két poszton is bevethető. A felek egy éves szerződést kötöttek egymással.

Benke Szilárd 2015-ben a Pécs színeiben lett élvonalbeli játékos, majd a következő két szezont szülővárosában Zalaegerszegen töltötte. Tavaly átszerződött a Szolnoki Olajhoz és csapatával kupagyőztes lett. Idénye azonban idő előtt véget ért, mivel meg kellett operálni a térdét. A legutóbbi szezonban 9,3 pontot, 5 lepattanót, 1,4 labdaszerzést és 3,3 gólpasszt  átlagolt.

A 24 éves bedobó úgy érzi, hogy szép sikerek várhatnak rá Szombathelyen:

Mindig is az volt a célom, hogy a lehető legmagasabb szinten tudjak kosárlabdázni. Most úgy érzem, hogy a következő idényben ez a bajnokcsapatnál lesz adott. A Falco nem először keresett meg, én pedig most igent mondtam. Nagyon örülök, hogy egymásra találtunk, hiszen úgy gondolom, hogy Szombathelyen most minden feltétel, minden körülmény adott a további csapatsikerekhez és az én fejlődésemhez is. Bízom benne, hogy mind a hazai, bajnokságban és kupában, mind a BL-ben segíthetem a sárga-feketéket az újabb sikerek elérésében.

- mondta el a Falco honlapjának Benke Szilárd.