Universiade: döntős a női vízilabdacsapat, negyedikek a röplabdázók

A magyar női vízilabda-válogatott bejutott a döntőbe a Nápolyban rendezett Universiadén miután szétlövést követően legyőzte Oroszországot. A női röplabdacsapat elveszítette a Japán elleni bronzmérkőzést.

Fotó: Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség Facebook

Női vízilabda-válogatottunk  Oroszországgal mérkőzött a döntőbe jutásért. A mérkőzés első félideje óriási gólpárbajt hozott, kétszer nyolc perc után 8-8-ra álltak a csapatok. Ezt követően ugyan sikerült megszerezni a vezetést, de az olaszok egyenlítettek és így jöhetett a szétlövés. Az idegek harcát a magyar hölgyek bírták jobban és végül 4-2-vel bebiztosították helyüket a szombati döntőben. A magyar csapat ellenfele Olaszország lesz a fináléban.

Magyarország-Oroszország 12-12 (4-5, 4-3, 1-0, 3-4) - ötméteresekkel
Gólszerzők: Garda 3, Máté 3, Kövesdi 2, Brezovszki, Farkas, Hertzka, Kuna

A kalapácsvető Gyurátz Réka nagyon közel volt az éremszerzéshez, ám 69,51 méteres eredménye végül a negyedik helyre volt elég. Szács Valdó döntőt futott 110 gáton, 13.77-es idővel nyolcadikként zárt. A 20 km-es gyaloglásban induló Venyercsán Bence a 16. helyet szerezte meg.

Pigniczki Fanni a kilencedik helyen zárta a ritmikus gimnasztikázók egyéni összetettjét. A megmérettetés egyben selejtező is volt az egyéni összetettre, Pigniczki zalaggal negyedik, karikával hetedik, buzogánnyal kilencedik, labdával pedig 12. lett.

1973 után először szerepelt Universiadén a magyar női röplabda-válogatott. Csapatunk a csoportkörben Csehországot, Argentínát és Tajvant is legyőzte majd a nyolc között Kanadát is felülmúlta. Az elődöntőben az olaszok ugyan simán győztek a mieink ellen 3:0-ra de a japánok ellen még volt esély a bronzéremre.

Fotó: hunvolley.hu

Az ázsiaiak ellen 10:6-al kezdett a magyar csapat, de ezt követően a japánok átvették a meccs irányítását és megnyerték az első játszmát. Miután a második játékrészt is elveszítette csapatunk úgy tűnt hamar véget ér a mérkőzés, ám nem így történt. Németh Anett és Vezsenyi Adrienn vezérletével a mieink előbb 25:20-ra majd 25:18-ra hozták az aktuális szettet és parádésan játszva egyenlítettek. A döntő szettre már kissé elfogyott a lendület és végül a japánok 15:10-re győztek, de a magyar cspat így is nagyszerű eredményt ért el.

MAGYARORSZÁG – JAPÁN 2:3 (–19, –20, 20, 18, –10)

Magyarország:Villám L., Zólyomi 13, Németh A. 28, Kiss G. 16, Gyimes 14, Bleicher 1. Csere:Tóth F. (liberó), Cicic, Riczkó 1, Vezsenyi 5, Tóth D. Szövetségi edző: Leiszt Máté.