Atlétika: Halász Bence ezüstérmes az U23-as Európa-bajnokságon

Halász Bence ezüstérmet szerzett kalapácsvetésben a svédországi Gävlében rendezett U23-as Európa-bajnokságon.

Fotó: atletika.hu

A felnőttként Európa-bajnoki bronzérmes, olimpiai kvótával rendelkező Halász Bence elsőre 74,14 métert dobott, amellyel az élre állt. A Gyulai Memorialon 77,36 méterig jutó Halász ezt követően nem tudott javítani, de így is sokáig vezetett. A magyar kalapácsvető végül ezüstérmes lett, mivel a spanyol  Alberto González  a negyedik sorozatban 22 centiméterrel túldobta őt.

Rába Dániel 70,80 méteres dobásával épp, hogy lemaradva a dobogóról negyedik lett, míg Varga Balázs 12. helyen zárta a kontinensviadalt (66,41 m).

Címkék: atlétika
atlétika

Atlétika: három magyar dobogós a csapat-Eb mai napján

2019.08.10. 23:25
Három magyar atléta állhatott dobogóra a norvégiai Sandnesben zajló csapat Európa-bajnokság szombati versenynapján így a magyar csapatnak megvan az esélye a bennmaradásra.

Közvetítések: kezdődik a Premier League és a Ligue 1

2019.08.09. 07:30
A mai nap során két topbajnokság nyitómérkőzését is láthatjuk a Dortmund kupatalálkozója és az atlétikai csapat-Eb mellett.

Atlétika: befejezte pályafutását az olimpiai bajnok ausztrál gátfutó

2019.08.06. 11:10
Bejelentette visszavonulását Sally Pearson olimpiai bajnok ausztrál gátfutó.

Pars Krisztián szerint nem úgy bánnak vele, mint egy olimpiai bajnokkal

2019.07.31. 15:15
Az olimpiai bajnok kalapácsvető vasárnap tért volna vissza eltiltása után, ám a szerdára halasztott versenytől most mégis visszalépett.

Atlétika: megdőlt egy másfél évtizedes világrekord (videó)

2019.07.29. 10:00
Dalilah Muhammad világrekorddal nyerte a női 400 méteres gátfutást az Egyesült Államok atlétikai bajnokságán.

A vb helyett a dutyiba megy a holland atléta

2019.07.28. 10:55
Madiea Ghafoor szinte biztos résztvevőjének tűnt a szeptember végén kezdődő dohai atlétikai világbajnokságnak, de alaposan keresztbe tett saját magának.

Atlétika: olimpiai szintet dobott Gyurátz Réka

2019.07.27. 17:15
Gyurátz Réka 72.70 méteres dobással nyerte a női kalapácsvetés döntőjét az országos bajnokságon és eredményével teljesítette az olimpiai A-szintet is.

EYOF: négy magyar érem csütörtökön

2019.07.25. 22:25
Négy érmet nyertek a magyar sportolók a Bakuban zajló 15. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) csütörtöki versenynapján.

EYOF: öt magyar érem a keddi versenynapon

2019.07.23. 21:00
Öt érmet nyertek a magyar sportolók a Bakuban zajló 15. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) keddi versenynapján.