Kajak-kenu: három magyar érem a korosztályos Európa-bajnokságon

A magyar küldöttség három érmet szerzett a Rasicében rendezett korosztályos Európa-bajnokság 1000 méteres döntői során.

Fotó: kajakkenusport.hu

Csikós Zsóka szerezte a magyar csapat első érmét mivel magabiztosan nyerte az ifjúsági korosztályban a kajak egyesek döntőjét. A Majoros Mátyás, Nyerges Áron ifjúsági kajakpáros szintén kiválóan teljesített, ők ezüstéremmel zárták a kontinensviadal első napját.

Béke Kornél szerezte a nap harmadik magyar érmét, ő az U23-as kajakosok között végzett a harmadik helyen.

A Koleszár Mátyás, Németh Viktor (K-2 U23) páros a negyedik, Posta Réka (K-1 U23) az ötödik, Fejes Dániel (C-1 U23) és a Lelovics Dávid, Bakó Tamás (C-2 U23) kettős egyaránt a hatodik, a Kollár Kristóf, Hodován Dávid (C-2 ifi) egység pedig a nyolcadik helyen zárt.

Szombat délután a 200 méteres középfutamokra kerül sor, míg holnap a 200-as és az 500-as döntőket rendezik meg Rasicében.