Női U18-as kosárlabda Eb: döntős a magyar válogatott!

Az U18-as női kosárlabda-válogatott óriási meglepetésre 67-56-ra győzött Franciaország ellen és így bejutott a Szarajevóban rendezett Európa-bajnokság döntőjébe.

Fotó: fiba.basketball

Nagyszerűen kezdett a magyar csapat és bár a franciák az első percekben próbálták ráerőltetni a mieinkre az akaratukat, hamarosan már a galloknak kellet időt kérniük. Dombai Réka támadásban igazi vezér volt, viszont a védekezés emelkedett ki az első 10 percben, ezt a 18-13-as magyar vezetés is jól mutatta.

A franciák próbálták a letámadásokat alkalmazni a második negyed elején, de a kevés kosarat hozó játékrészben továbbra is a magyarok domináltak. Az ellenfélnek mindössze egyszer sikerült egyenlítenie, de Angyal triplája 31-28-as vezetést jelentett a félidőben.

Fordulást követően ugyan a franciák egy triplával és egy duplával átvették a vezetést, de Kiss és Dombai duplájával sikerült visszavenni a vezetést. A csapatok sokáig fej-fej mellett haladtak, ám Boros Júlia triplái és Varga Alíz tempói átlökték a magyar csapatot a holtponton. Az utolsó 10 percet megelőzően a magyar válogatott 51-43-ra vezetett.

Bár a negyedik negyed elején a különbség átlépte a 10 pontot, a franciák egy 7-0-s rohammal visszajöttek a meccsbe. Ez sem változtatott azonban a játék képén és sikerült végleg az ellenfél fölé kerekedni. A meccset végül Angyal Barbara triplája döntötte el a véghajrában és a magyar csapat végül 67-56-os győzelemmel jutott tovább a döntőbe. A fináléban Olaszország lesz a magyar csapat ellenfele.

Franciaország - Magyarország 56-67 (13-18, 15-13, 15-20, 13-16)

Franciaország legjobb dobói: Mahoutou 9, Magassa 8, Pardon 8.
Magyarország: Angyal 10/6, Boros 6/6, Dombai 16/6, Varga 10, Kiss 11. Csere: Mányoky -, Budacsik -, Kéita 4, Wentzel 10.