Cselgáncs GP: Sipőcz Richárd bronzérmes

A +100 kilogrammos Sipőcz Richárd a bronzérmet nyert a Papp László Sportarénában zajló budapesti cselgáncs Grand Prix vasárnapi zárónapján.

Fotó: MTI

A kétszeres ifjúsági Európa-bajnok ötödik meccsén az orosz Anton Krivobokovval csapott össze, aki hét érmet gyűjtött eddig a World Tour (Grand Slam és Grand Prix) viadalokon. A Széchenyi Egyetem SE versenyzője - a GP meglepetésembere - 50 másodperc elteltével egy megkontrázott akcióra vazaarit kapott, ám magasabb-nehezebb ellenfele nemsokára egy hasonló indítást követően egyenlített. A csata másfél perccel a mérkőzésidő vége előtt dőlt el, amikor a 18 éves Sipőcz ippont érően döntötte fel az oroszt, és nyert.

A magyarok három éremmel zárták az ötödik budapesti GP-t, pénteken az 57 kilós Karakas Hedvig, szombaton pedig a 81 kilós Ungvári Attila állhatott ugyancsak a dobogó alsó fokára.