Universiade: bronzérmes a férfi vízilabda-válogatott

Horváth János és Keszthelyi Tibor legénysége 10-10-es döntetlent követően idegörlő csatában, ötméteresekkel győzte le Oroszországot, és szerzett bronzérmet a nápolyi Universiaden.

Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Július 3. és 14. között Olaszország adott otthont a 30. Universiade-nak. A Nápolyban megrendezésre kerülő egyetemisták és főiskolások olimpiáján 18 sportágban 127 nemzet közel 8000 sportolója méri össze erejét. A magyar színeket 21 egyetem 105 sportolója képviseli - köztük 26 vízilabdázóval.

Férfiválogatottunk kiválóan kezdte a mérkőzést, az első nyolc perc végén kétgólos magyar vezetést mutatott a nápolyi uszoda eredményjelzője (3-1). A második felvonásban aztán felzárkóztak az oroszok, így 5-5-ös döntetlennél várhatták a folytatást a nagyszünet után a csapatok. Térfélcsere után a rivális lépett el kettővel, ám a negyedik negyedben egalizáltak, majd fordítottak a mieink. Nem sokáig örülhetett azonban a magyar kispad, hiszen Bencz Rolf gólja nem maradt megválaszolatlanul, kiegyenlített, sőt a vezetést is átvette Oroszország. A 10-10-es döntetlent végül Szatmári Kristóf állította be, vagyis következhetett az idegek csatája, az ötméteres-párbaj, melyből a magyar együttes került ki győztesen.