Bajnokok Ligája-selejtező: kettős győzelemmel jutott a második körbe a Ferencváros

Hazai pályán aratott 2-1-es győzelmét követően idegenben 3-2-re legyőzte a Ferencváros a Ludogorecet a Bajnokok Ligája-selejtezőjének első körében.

Kép forrása: Fradi.hu

Jól kezdte a Ferencváros a visszavágót, hiszen már a második percben előnybe kerülhetett volna Igor Kharatin fejese után, viszont a labda elkerülte a kaput. A folytatásban aztán egy jó helyzetet kihasználva előnybe került a magyar csapat: az ukrán középpályás a 17. percben Oleksandr Zubkov szöglete után fejelt a kapuba. Nem sokkal később, a 21. percben aztán Michal Skvarka is bevette a Ludogorec kapuját, így már magabiztos előnnyel rendelkezett a budapesti együttes. A vendégszurkolók kedvét Georgi Terziev vette el, aki három perccel a második ferencvárosi találat után betalált Dibusz Dénes kapujába. A félidő vége előtt Lovrencsics Gergő szabálytalanságát fújta le a játékvezető a tizenhatoson belül, viszont Donatas Rumsas büntetőjét a magyar kapus bravúrral védeni tudta.

A fordulás után aztán a 48. percben Tokmac Nguen biztosította be a Ferencváros továbbjutását egy szerencsés góllal, hiszen összesítésben már 5-2-re vezetett a magyar gárda. Végül a 69. percben még szépíteni tudott Marcel Heister öngólját követően a Ludogorec, de nem sikerült az egyenlítés, így 5-3-as összesítéssel a zöld-fehérek jutottak a következő körbe, ahol a máltai Valletta lesz a Ferencváros ellenfele.

Bajnokok Ligája, első selejtezőkör, visszavágó

Ludogorec–Ferencváros 2-3 (Terziev 24., Heister 69.- öngól, illetve Kharatin 17., Skvarka 21., Nguen 48.)