EYOF: Kiss Benedek szerezte a magyar küldöttség első érmét

Kiss Benedek a szabadfogású birkózók 55 kilogrammos súlycsoportjában harmadik lett, így megszerezte a magyar csapat első érmét a Bakuban zajló 15. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF).

Fotó: olimpia.hu

A Magyar Olimpiai Bizottság honlapjának beszámolója szerint Kiss megnyerte első meccsét, majd kikapott olasz ellenfelétől, de mivel legyőzője egészen a döntőig menetelt, a magyar birkózó a vigaszágon folytathatta a küzdelmeket. Ezt követően Kiss Benedek felülmúlta finn riválisát, a bronzcsatában pedig ukrán ellenfelét is legyőzte, így dobogóra állhatott az azeri fővárosban.

A vasárnap szőnyegre lépő másik magyar birkózó, a kötöttfogásúak 55 kilós kategóriájában érdekelt Vitek Amadeusz János egy-egy győzelemmel és vereséggel kilencedik lett.

Az 15. nyári EYOF vasárnap kezdődött és jövő vasárnapig tart mintegy ötven európai nemzet 14-18 éves sportolójának részvételével.