Kamion Eb: Kiss Norbert futamot nyert a Németországban

Kiss Norbert győzelmével zárult a nürburgringi hétvége a kaminosok Európa-bajnokságán. A kétszeres Európa-bajnok pilóta a negyedik futamot nyerte meg.

Fotó: Autoszektor

A Tankpool24 Mercedes pilótája szombaton harmadik lett a főfutamon, majd a második megmérettetésen egy ütközés miatt kiesett. Vasárnap a második rajthelyet szerezte meg, ám a rajtnál kilökték. Kiss a mezőny végéről jött vissza a hetediknek, sérült kamionnal. Helyezésének köszönhetően a vasárnapi utolsó futamot a második helyről kezdhette, mivel az első nyolc fordított sorrendben startol. A kétszeres Európa-bajnok az ötödik körben állt az élre és végül sérült kamionnal is megnyerte a versenyt.

A 34 éves magyar pilóta holtversenyben harmadikként várja a nyári szünetet, ugyanis ugyanúgy 107 pontot szerzett mint Antonio Albacete. Stephanie Halm még elérhető lesz Kiss számára a szezon második felében, ő 109 ponttal áll, Jochen Hahn azonban nagy előnnyel vezeti a bajnokságot (172 pont).

Az Európa-bajnokság augusztus végén Csehországban folytatódik.