Tenisz: az utolsó lépés nem sikerült Balázs Attilának Umagban

Balázs Attila két szettben, 7:5 7:5-re kikapott a negyedik kiemelt szerb Dusan Lajovicstól az umagi salakpályás tenisztorna döntőjében.

Fotó: Hungarian Tennis

A magyar teniszező korábban háromszor találkozott szerb riválisával, akit salakon eddig mindkétszer legyőzött - 2008-ban Szerbiában, 2017-ben pedig Budapesten -, egyetlen vereségét kemény borításon szenvedte el még 2011-ben.

A világranglistán 36. Lajovics 2:1-es vezetésénél kétszer is bréklehetőséghez jutott, Balázs viszont hárította ezeket, majd 3:3-nál ő használta ki az első bréklabdáját. A magyar játékos, aki veresége ellenére több mint hatvan helyet javít majd 208. helyén, hiába adogatott az első játszma megnyeréséért 5:4-es előnyénél, Lajovics egyenlíteni tudott. Ezután a szerb rivális megnyerte szervagémét és megismételte bravúrját, azaz ismét elvette Balázs adogatójátékát, így szűk egy óra után szettelőnybe került.

A második felvonásban Lajovics 4:1-re elhúzott, de Balázs nem adta fel, 4:4-nél utolérte ellenfelét. Innentől Lajovic 6:5-ös vezetéséig mindketten megnyerték az adogató játékukat, ott viszont megremegett Balázs Attila keze, riválisa pedig első meccslabdáját kihasználta, így ő aratta pályafutása első tornagyőzelmét az 1 óra 52 percig tartó döntőben.

A selejtezőből a főtáblára került Balázsnak ez volt az első döntője ATP-tornán, Lajovicsnak a második, az elsőt áprilisban Monte-Carlóban elveszítette. Balázs a harmadik magyar teniszező Taróczy Balázs és Fucsovics Márton után, aki eljutott egy ATP-torna fináléjába.