NB I: győzelemmel rajtolt a MOL Fehérvár FC és a DVTK

A hétközi Vaduz elleni vereségét követően 4-2-re győzte le a Kaposvárt a MOL Fehérvár, míg a DVTK hátrányból fordítva győzte le a Budapest Honvédot a nyitófordulóban.

Kép forrása: Rangadó.hu

A székesfehérváriak már az ötödik percben előnybe kerültek Futács Márkó révén, azonban a Kaposvár két perccel később Ádám Martin találatával válaszolni tudott. Aztán gyorsan következett még egy gól hazai oldalon Armin Hodzics révén, aki tíz perccel a félidő vége előtt már második találatát is megszerezte. A játékrész vége előtt viszont még a kaposváriak is betaláltak: az első gólt szerző Ádám tudott szépíteni. A fordulás után aztán Futács Márkó is duplázni tudott a 61. percben, így 4-2-es eredménnyel végződött az összecsapás.

A nap másik mérkőzésén hátrányból fordítva tudott diadalmaskodni a Budapest Honvéd ellen a DVTK. A vendégek David N`Gog büntetőből szerzett góljával szereztek vezetést, viszont az első félidő ráadásának negyedik percében a házigazda egyenlíteni tudott a Dusan Brkovics által értékesített tizenegyesével. A második játékrészben aztán Sergiy Shestakov is bevette Berla Attila kapuját, amivel megszerezte a győzelmet csapatának.

OTP Bank Liga, első forduló

MOL Fehérvár FC–Kaposvár 4-2 (Futács 5., 61., Hodzics 15., 40., illetve Ádám 7., 45+2.)
DVTK–Budapest Honvéd 2-1 (Brkovic 45+4.- büntető, Shestakov 76., illetve N`Gog 37.- büntető)

szombaton játszották:

Kisvárda–Paks 1-0 (Grozav 80.)
Mezőkövesd–ZTE 1-0 (Zivzivadze 20.)
Újpest FC–Puskás Akadémia 1-3 (Balázs 52., illetve Henty 14., 30., Knezevic 70.)

Magyar labdarúgás,NB I,Diósgyőri VTK,Bp. Honvéd,MOL Fehérvár FC,Kaposvári Rákóczi