Kézilabda: Európa-bajnoki döntős az U17-es női válogatott

A magyar női U17-es kézilabda-válogatott bejutott az Európa-bajnokság döntőjébe, miután 25-21-re legyőzte Dániát a legjobb négy között.

Fotó: mksz.hu

Nem kezdett jól a magyar csapat a Celjében rendezett kontinenstorna elődöntőjében. Az első félidőt a dánok dominálták és húsz percet követően 10-6-ra el is húztak. A mieink hátránya szünetig nem nőtt, sőt sikerült visszajönni a meccsbe és 11-13-al fordulni.

A dánok a második félidő elején is fölényben voltak, de a 42. percre sikerült fordulatot hozni a mérkőzésbe. A két csapat döntetlenről kezdte a véghajrát, az utolsó percekben azonban már egyértelműen a magyarok domináltak. A mieink végül 25-21-re győztek.

A magyar csapatból kiemelkedett a hajrában belendülő Kajdon Blanka a hat gólig jutó Koronczai Petra és Farkas Johanna valamint a kapus Bukovszky Anna teljesítménye is.

Magyarország ellenfele Svédország lesz a vasárnap esti döntőben.

MAGYARORSZÁG-DÁNIA 25-21 (11-13)
Celje, játékvezetők: Lidacka, Lesiak (lengyelek).
Magyarország: Bukovszky, Németh K. (kapusok), Bánhidi 2, Faragó L. 1, Farkas J. 6, Horváth N., Juhász G., Kajdon 4, Koronczai 6, Kukely, Kürthi 3, Mérai, Rittlinger, Vámos M. 2, Woth 1, Zsigmond. Szövetségi edző: ifj. Kiss Szilárd.
Dánia: Firgaard (kapusok), Ebler 2, Esseman-Beck, Gormsen, Gullove, Handreck 4, Knudsen, Krautmeyer 1, Laursen, A. Möller 2, F. Möller 1, Poulsen, N. Rasmussen 3, T. Rasmussen 2, Wierzba 6. Szövetségi edző: Gitte Sunesen Vilhelmsen.Ű

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.