Kézilabda: menetel az U19-es férfi válogatott a világbajnokságon

A szkopjei U19-es világbajnokságon szereplő korosztályos magyar férfi válogatott óriási fegyvertényt végrehajtva 26-25-re legyőzte Franciaországot és veretlenül vezeti csoportját.

Fotó: mksz.hu

Kárpáti Krisztián és Pásztor István csapata két győzelemmel kezdte a világbajnokságot, ám  Tajvan és Kanada felülmúlása kötelező feladatnak volt mondható. A harmadik meccsen a mieink azonban az aranyesélyes franciákkal mérkőztek.

Nem kezdtek jól a magyar fiúk és néhány perc alatt négy góllal is elléptek a franciák (6-2). Csapatunknak sikerült megtörni a gallok lendületét és Hornyák Bence 24. percben szerzett gólja már a vezetést jelentette (12-11). Az utolsó hat perc inkább a védekezésről szólt, így 13-13-al fordultak a csapatok.

Fordulást követően megint az ellenfél kezdett jobban, de 14-17 után hamar összejött az egyenlítés. Holdosi Bence 52. percben szerzett góljával ismét megvolt a vezetés, és ezt hamarosan sikerült háromgólosra is növelni. A mieink ugyan kétszer is eladták a labdát a véghajrában, ám az ellenfél nem tudott egyenlíteni, mivel Dely Márton megkaparintotta a játékszert az utolsó másodpercekben. A magyar válogatott végül 26-25-ös bravúrgyőzelmet aratott.
Csapatunk legeredményesebb játékosa Kecskés Dániel volt 6 góllal. A magyar csapat ellenfele a következő mérkőzésen Svédország lesz.

FRANCIAORSZÁG-MAGYARORSZÁG 25-26 (13-13)

Szkpoje, játékvezetők: A. Covalciuc, I. Covalciuc (moldávok).

Franciaország: Gouy, Bolzinger (kapusok), Damatrin 2 (1), Du Moulin, Gaillard, Laden, Lenne 1, Mandiangu, Ntanzi 8, Paschal 4 (1), Salou 2, Thellier, Tissot 5, Verin 1, Yamdjeu Sangoungo 1, Zaepfel 1. Szövetségi edző: Eric Quintin.
Magyarország: Győri K., Nagy B. (kapusok), Bajusz, Bognár 3, Dely, Gál 1, Holdosi 3, Hornyák 3 (1), Kecskés 6 (3), Kovács G., Kőhegyi 3, Melnichuk 2, Papp 1, Szuharev, Tóvizi, Vajda 4. Szövetségi edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.