Kosárlabda: helytállt, de kikapott Görögországban a magyar válogatott

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 83-59-es vereséget szenvedett Görögországtól felkészülési mérkőzésen.

1999 után mérkőzött ismét a görög és a magyar kosárlabda-válogatott egymás ellen. A hellének jelenleg a Kínában zajló világbajnokságra készülnek, amelyen éremesélyesnek számítanak. A magyar csapatból viszont hiányzott Vojvoda Dávid és Hanga Ádám is.

Természetesen telt ház és óriási érdeklődés övezte a krétai mérkőzést, mivel pályára lépett a legutóbbi NBA szezon legértékesebb játékosa Giannis Antetokunmpo is.

A görögök fizikális fölénye már az első negyedben meglátszott és bár egyszer sikerült egyenlíteni, 10 perc után máris 22-6 állt az eredményjelzőn. A mieink játéka szerencsére feljavult a második játékrészre, és így sikerült elkerülni a még megalázóbb különbséget. A támadójáték ekkor müködött és eggyel sikerült is túldobni a görögöket a negyed során és így 43-28-al zárult az első félidő.

A meccs második felét egy 9-0-s rohammal kezdték a görögök, de s Eilinsgfeld triplájával sikerült megtörni a lendületüket. A különbség aztán hamar húsz pont körül állandósult. Az utolsó negyed során már a hazaiak is inkább a közönségnek játszottak és így végül 83-59-el ért véget a mérkőzés.

A magyar csapatból Perl Zoltán és Golomán György jutott el 10 pont fölé, de Eilingfeld Jánost is ki kell emelni, aki az első három negyedben az első magyar kosarat szerezte. A vendégeknél Giannis Antetokunmpo tarthatatlan volt, a Milwaukee Bucks sztárja 19 pontot dobott úgy, hogy két negyedet szinte végig kiült.

Görögország – Magyarország 83–59 (22–6, 21–22, 23–16, 17–15)

Görögország: Papapetru 7/3, Calathes 6, Papanikolau 4, J. Antetokunmpo 19, Buruszisz 10. Csere: Printezisz 8, Papagiannisz 6, Larencakisz 8/3, Szlukasz 5/3, Szalusztrosz 5/3, K. Antetokunmpo 2, Mancarisz 3/3.
Magyarország: Govens 2, Váradi 6, Benke 5/3, Eilingsfeld 9/3, Keller –. Csere: Horti –, Perl 12, Golomán 10/3, Pongó 6/6, Filipovity 7/3, Juhos 2.