Atlétika: három magyar dobogós a csapat-Eb mai napján

Három magyar atléta állhatott dobogóra a norvégiai Sandnesben zajló csapat Európa-bajnokság szombati versenynapján így a magyar csapatnak megvan az esélye a bennmaradásra.

Fotó: atletika.hu

Azzal a céllal utazott a magyar csapat Norvégiába, hogy a tagságát megőrizze az első ligában. A célkitűzéshez a mai napon sikerült is közel kerülni. Wagner-Gyürkés Viktória nagyszerű teljesítménnyel 9:53.48-as időeredménnyel nyerte a hölgyek 3000 méteres akadályfutását úgy, hogy az utolsó körben végig az élen állt.

Az Universiade-ezüstérmes akadályfutó mellett a gerelyhajító Szilágyi Réka (57,97 m) valamint a  Nguyen Anasztázia, Sorok Klaudia, Kaptur Éva, Kozák Luca összeállítású 4x100 méteres női váltó  (44.74 mp) állhatott fel a dobogóra. A váltó és Szilágyi egyaránt ezüstérmesek lettek.

A magyar válogatott 108 pontot szerzett az első két napon és harcban van a bennmaradásért.