Német Kupa: Szalai gólt lőtt, tizenegyesekkel ment tovább a Hoffenheim (videó)

Szalai Ádám gólt szerzett és magyar támadó csapata a Hoffenheim tizenegyespárbajt követően bejutott a DFB-kupa második fordulójába.

Papíron nem kellett volna, hogy gondot okozzon a Würzburger Kickers a Hoffenheimnek, ám a harmadik ligás gárda alaposan megnehezítette a Bundesliga élcsapat dolgát. Hiába vezettek már 2-0-ra is a vendégek, a Würzburger kiegyenlített, majd a 2x15 perc után a tizenegyespárbajt is kiharcolta. A csoda azonban a szétlövésben elmaradt és így a Hoffenheim továbblépett.

Szalai Ádám a második félidő elején lépett pályára, a 98. percben ő szerezte csapata harmadik gólját. A magyar támadó első hoffenheimi lövő volt a tizenegyespárbajban és nem hibázott.

Gond nélkül ment tovább a Schalke , amely a Bayern München dolgát tavaly megnehezítő SV Drochtersen/Asselnek lőtt öt gólt. Guido Burgstaller kétszer is bevette az alacsonyabb osztályú ellenfél kapuját.

A Bayer Leverkusen is könnyen győzött, a gyógyszergyáriak a szebb napokat látott Aachen otthonában gurítottak négyet.

A játéknap krónikájához tartozik, hogy Sallai Roland október óta először kezdett a Freiburgban, de a 61. percben lecserélték a magyar támadó csapata végül hosszabbítás után ejtette ki a Magdeburgot.

Két Bundesliga-csapat is azonnal kiesett a kupából: a Mainzot a harmadik ligás Kaiserslautern, míg az Augsburgot a negyedosztályú SC Verl  ejtette ki. A Werder Bremen a nap legnagyobb különbségű sikerével ment tovább, az elnyűhetetlen Claudi Pizarro kétszer is betalált.