Öttusa Eb: Demeter Bence olimpiai kvótát szerzett

Demeter Bence a 7. helyen végzett a Bath-ban rendezett öttusa Európa-bajnokságon és így kvalifikálta magát a tokiói olimpiára.

Fotó: m4sport.hu

Demeter Bence az úszást a középmezőnyben zárt, ám remek vívóteljesítményével (22 siker, 13 vereség és plusz három pont a bónuszvívásban) felzárkózott az ötödik helyre. A lovaglást két órával el kellett halasztani az időjárás miatt, Demeter négy verőhibával és időtúllépéssel visszaesett a hetedik helyre. Az olimpiára az első nyolc jut ki automatikusan így létfontosságú volt számára a kombinált versenyszám, ám a négy lövészettel megszakított 3200 méteres futás során megtartotta hetedik helyét és kvalifikálta magát az olimpiára. Ő a 32. magyar kvótás Tokióra, és az első öttusázó.

Marosi Ádám hiába úszta a legjobb időt, gyenge vívó teljesítménye (öttel több találatot kapott) és a lovaglásban mutatott bizonytalansága miatt hamar eloszlottak az éremről szőtt álmai. Az olimpiai bronzérmes sportoló végül a 26. helyen végzett.

Kasza Róbert egy hosszabb sérülés után tért vissza, de a vívásban mutatott gyengélkedése valamint a lovaglás az ő sorsát is megpecsételte, végül Marosi mögött, 29. helyen ért célba. Regős Gergelynek az utolsó két tusa ment igazán jól és ezzel a 26. helyre tudott feljönni. Csapaban Magyarország az ötödik helyen végzett.

Hazai győzelem született a brit  James Cooke révén, aki vb-győzelme után már Európa-bajnoknak is mondhatja magát, csapatban pedig szintén a britek diadalmaskodtak.

Holnap a nők versenyét rendezik, Magyarországot Kovács Sarolta, Gulyás Michelle és Guzi Blanka képviseli. A hölgyek versenyének első nyolc helyezettje szintén kvótát szerez.

egyéni:

1. James Cooke (Nagy-Britannia) 1477 pont
2. Valentin Prades (Franciaország) 1464
3. Martin Vlach (Csehország) 1460
...7. Demeter Bence 1437 (úszás: 2:06.09 perc/298 pont, vívás: 22 győzelem/13 vereség/3 bónuszpont/235 pont, lovaglás: 268 pont, lövészet-futás: 11:04.0 perc/636 pont)
...26. Regős Gergely 1365 (2:10.10/290, 14/21/0/184, 249, 10:58.0/642)
...28. Marosi Ádám 1359 (2:04.92/301, 15/20/0/190, 254, 11:26.0/614)
   29. Kasza Róbert 1355 (2:05.96/299, 18/17/2/200, 242, 11:26.0/614)