A Puskás és a Kisvárda trénere is a kihagyott helyzeteken sopánkodik

Miriuta szerint a kisvárdaiak saját magukat verték meg Debrecenben, Hornyák Zsolt pedig nem látott még csapatától pályafutása során ennyi kihagyott ziccert.

A Puskás Akadémia trénere bosszúsan nyilatkozott a Fehérvár elleni vereség után. (Fotó: molfehervarfc.hu)

Debreceni VSC-Kisvárda 4-1

Herczeg András (DVSC): Kezdeményezően léptünk föl, szerettük volna érvényesíteni az akaratunkat, azt gondolom, ez a mérkőzés nagy részében megvalósult. 2-0 után gyorsan gólt kaptunk, ez okozott egy kis zavart, a Kisvárdának is voltak veszélyes támadásai és a második félidő elején is voltak nehézségeink, de ezt orvosolni tudta a csapat. Jó mérkőzést játszottunk, amit megérdemelten nyertünk meg. (dvsc.hu)

Miriuta Vasile (Kisvárda): Pozitív, hogy hat-hét komoly helyzetet is ki tudtunk alakítani, viszont sokat hibáztunk. Tudtuk, hogy a Debrecen tavaly is nagyon erős volt pontrúgásokból, ennek ellenére három gólt kaptunk ilyen szituációból, kettőt szögletből, egyet szabadrúgásbók. Gosztonyi 0-0-nál egy az egyben vezethette rá a kapusra a labdát, az ilyen ziccereket be kell rúgni, ahogy azt a Debrecen is tette. Ha mi rúgjuk az első gólt, talán másképp alakult volna a meccs. Megérdemelten nyert a Debrecen, de saját magunkat vertük meg. (dvsc.hu)

Paksi FC-Budapest Honvéd 3-1

Tomiszlav Szivics (Paks): Ma mindent a helyére tettünk, és úgy gondolom, nemcsak jól felkészültünk a Honvéd játékából, de választ is adtunk rá, így ez meg is hozta a sikerünket. 75 percig szép focit játszottunk, utána 10 percig kicsit összezuhantunk, de szerencsére addigra megvolt a kellő előnyünk. Ilyen visszaesést egy komoly csapat nem véthet, de nagyon fontos, hogy összességében teljesen megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Büszke vagyok a srácokra! Új bemutatkozónk, Balogh Balázs mellett az egész csapat jól teljesített, ma öröm volt nézni a fiúk játékát. (paksifc.hu)

Giuseppe Sannino (Honvéd): Kellemetlen, rossz napot zártunk. Felkészültünk a Paksból, de ebből gyakorlatilag semmit sem sikerült megvalósítanunk a pályán. Azzal az elképzeléssel érkeztünk a mérkőzésre, hogy a diósgyőri vereség után, amelyre rányomta bélyegét a craiovai találkozó, hogy számunkra most kezdődik el a bajnokság. Szomorú vagyok, főleg azért, mert nem sikerült megmutatni, milyen kompakt módon tud védekezni a Honvéd. Ezzel együtt elismerés illeti a Paksot, mert szépen futballoztak. Egy ilyen teljesítmény után nem szabad kifogásokat keresni, ez a játék túl rossz volt ahhoz, hogy elhiggyem, hogy ez velünk történt meg. (honvedfc.hu)

Puskás Akadémia-MOL Fehérvár FC 0-2

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): Mindent megtettünk annak érdekében, hogy a győztes csapat ma ne mi legyünk, hanem a Fehérvár. Szomorú vagyok, hogy nem szereztünk pontot, egyértelműen mi vagyunk érte a felelősök. Nem is emlékszem olyan mérkőzésre a pályafutásomból, amikor legalább 6-7 ziccert kihagyott volna a csapatom. Ez a mi tehetetlenségünk, ezen dolgozni fogunk. Azt hiszem, hét ziccert egy csapat se tud kialakítani a Vidi ellen, hogy nekünk mégis sikerült, az mindenképpen pozitívum, de hogy ezekből egy gólt se érjünk el, az hihetetlen. Minden csapatnak van néhány rossz napja minden szezonban, mi remélhetőleg ezzel a meccsel ezen (molfehervarfc.hu)

Marko Nikolics (Fehérvár): Gratulálok mindkét csapatnak, mert a hőség ellenére szerintem jó meccset játszottunk. Fontos volt számunkra, hogy két győzelemmel kezdjük a bajnokságot és ott legyünk az első helyen, most azért kell dolgoznunk, hogy ez így is maradjon. Emeli a győzelem értékét, hogy egy nagyon erős ellenfelet győztünk le, az az én jóslatom, hogy a Puskás Akadémia ott lesz az első három-négy csapat között, ugyanis remek erőállapotban vannak, gyors és erős játékosaikat pedig jól kiegészítik a labdaügyes focisták is a keretben. Nagy energiákat mozgósítottunk, Kovácsik Ádám briliáns volt ma, de a többiek is mindent megtettek a pályán a sikerért. A futball néha ilyen, nekünk is sok mérkőzésünk volt már, ahol rengeteg helyzetünk kimaradt, majd mi kaptuk a gólokat, de most a futball valamit visszaadott nekünk. Köszönjük a szurkolóknak a biztatást, készülünk mostantól a DVTK ellen. A vendéglátóinknak sok sikert kívánok a folytatásra. (molfehervarfc.hu)