Bajnokok Ligája: súlyos vereséget szenvedett és az El-ben folytathatja a Ferencváros

A Ferencváros 4-0-ra  veszített hazai pályán a Dinamo Zagreb ellen és így az Európa-liga selejtezőkörében folytathatja szereplését az európai kupaporondon.

Fotó: MTI

Akárcsak Zágrábban, Budapesten is telt ház előtt mérkőzhetett meg egymással a Ferencváros és a Dinamo Zagreb. A mérkőzés tétje a következő körbe jutás mellett az volt, hogy a győztes már legalább valamelyik európai kupában folytathatja szereplését. A ferencvárosiak előtt egyszerre állt egy óriási lehetőség és egy nehéz feladat is, ugyanis a Dinamót korábban még nem győzte le magyar csapat.

Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek az első percekben, a vezetést viszont a horvátok szerezték meg amikor is Dani Olmo passzát a csapatkapitány Ademi váltotta gólra. A találatot követően a zágrábiak fölénybe kerültek, de a 30. perc után a Ferencváros visszavette a játék irányítását. A zökd-fehérek előtt több egyenlítési sansz is kínálkozott, ám Livakovic kapus védéseinek köszönhetően a vendégek megőrizték előnyüket a félidő végéig. A hazaiak közül Sigér járt a legközelebb az egalizáláshoz, de az ő lövését a horvátok kapusa a kapufára tolta.

Nem volt tehát reménytelen a ferencvárosiak helyzete, ám a fordulás után Orsic beadásából Petkovic megduplázta csapata előnyét. A hazaiaknak innentől kezdve már három gól keleltt volna a továbbjutáshoz, ám az 53. percben Olmo eldöntötte a párharcot. Az FTC ráadásul a hajrára emberhátrányba is került, mivel Civic megkapta második sárga lapját. Az emberhátrányba kerülő horvátok Gojak révén tovább növelték a különbséget tíz perccel a meccs vége előtt. Az utolsó percben a vendégek még egy büntetőt is kaptak, amelyet azonban Petkovic kihagyott, így a Dinamo 4-0-ra győzött.

A Dinamo Zagreb ellenfele a BL-főtáblára jutásért vívott párharcban a Rosenborg lesz. Vereségével a Ferencváros az Európa-ligába került ahol a  Makkabi Tel-Aviv vagy az FK Suduva lesz az ellenfele a csoportkörbe jutásért.

Ferencvárosi TC-Dinamo Zagreb (horvát) 0-4 (0-1)

Groupama Aréna, 19 356 néző, v.: Buquet (francia)
FerencvárosDibusz - Lovrencsics G., Dvali, Blazic, Civic - Sigér, Haratin - Zubkov, Skvarka (Heister, 71.), Nguen (Varga R., 65.) - Szihnyevics (Boli, 84.)
Dinamo Zagreb: Livakovic - Stojanovic, Dilaver, Peric, Leovac - Moro, Ademi (Gojak, 69.) - Orsic, Olmo (Situm, 84.), Hajrovic (Majer, 77.) - B. Petkovic

gólszerzők: Ademi (16.), Petkovic (47.), Olmo (55.), Gojak (79.)
sárga lap: Civic (24., 69.), Heister (89.), illetve Ademi (26.), Hajrovic (28.), Majer (90+1.)
piros lap: Civic (69.)

Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 5-1-es összesítéssel.