Női Bajnokok Ligája-selejtező: nem jutott a főtáblára a Ferencváros

Nem sikerült a főtáblára jutás a Ferencváros női csapatának, miután 2-2-es döntetlent játszott a fővárosi együttes a szerb Spartak Zlatibor Vodával.

Kép forrása: Origo

A szlovák Slovan Bratislava 3-1-es, és a moldáv Anenni Noi 2-0-ás legyőzését követően már csak egy találkozó választotta el a Ferencvárost a főtáblára jutástól a szerb Spartak Zlatibor Voda ellen. Az összecsapás előtt az ellenfél állt jobban, hiszen a fővárosi zöld-fehérek rosszabb gólkülönbségük miatt csak egy győzelem esetén juthattak volna tovább.

A pályaválasztó Ferencváros már a 20. percben előnybe került Vágó Fanny góljával, amire csak az 56. percben tudott válaszolni a szerb együttes Tijana Filipovics révén. Ennek ellenére a 78. percben ismét előnybe került a zöld-fehér alakult, viszont alig, hogy Vágó berúgta második gólját jött is az egyenlítés Tijana Matics találatával. Végül újabb gól nem született, így jobb gólkülönbségével a Spartak Zlatibor Voda jutott a Bajnokok Ligája főtáblájára.

Női Bajnokok Ligája, selejtező, harmadik mérkőzés

Ferencváros–Spartak Zlatibor Voda 2-2 (Vágó 20., 78., illetve Filipovics 56., Matics 80.)