Bajnokok Ligája-selejtező: kiesett a Celtic, a Basel és az FC Porto

Gól gazdag mérkőzéseken búcsúzott a BL-től a Celtic, a Basel és az FC Porto a Bajnokok Ligája-selejtezőjének harmadik fordulójában.

Kép forrása: Celtic Football Club Twitter

Celtic–CFR Cluj 3-4 (0-1)

Az elmúlt idényben az Európa-liga legjobb 64 csapata közé jutó skót együttes idegenben 1-1-es döntetlent játszott a román CFR Cluj-al, így kisebb előnyből várhatta a visszavágót. Ez a fór azonban hamar eltűnt, hiszen a 27. percben Ciprian Deac megszerezte a vezetést a kolozsváriaknak.

A fordulás után aztán az 51. percben James Forrest tudott egyenlíteni, majd bő tíz perccel később Odsonne Edouard fordította meg a találkozó állását. A második hazai találatot követően aztán kinyílt a gólzsák: a 74. percben Billel Omrani módosította az állást 2-2-re, két perccel később viszont ismét a hazaiak vezettek Ryan Christie révén. Végül hiába szerezte meg kétszer is a vezetést a Celtic a 80. pecben Billel Omrani második találatával ismét egyenlített a kolozsvári gárda, majd a hosszabbítás hetedik percében megfordította az összecsapást George Tucudean, aki beállította a 4-3-as végeredményt.

LASK Linz–Basel 3-1 (0-0)

A svájciak már az első mérkőzésen hazai környezetben is 2-1-es vereséget szenvedtek, viszont a továbbjutás reményében utaztak az osztrák csapathoz. Az első félidőben mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, de gól nem született, így nehéz második félidő várt a Baselra.

A szünet után aztán nem kellett sokat várni az első gólra: Reinhold Ranftl megszerezte a vezetést a linzieknek, így egyre távolabb került a továbbjutás a PSV-t búcsúztató svájciaktól. A hajtás után aztán a 80. percben Kemal Ademi tudott egyenlíteni, viszont ezt követően a 89. percben Thomas Goiginger, majd a 94. percben Marko Raguz is betalált a hazaiak részéről, így 3-1-es linzi győzelemmel végződött az összecsapás.

FC Porto–Krasznodar 2-3 (0-3)

Az idegenbeli egy gólos győzelmét követően nagyon hamar hátrányba került hazai környezetben az FC Porto, miután Tonny Vilhena már a harmadik percbe előnyhöz juttatta az oroszokat. Ezt követően Magomed-Shapi Suleymanov tudott duplázni (előbb a 13., majd a 34. percben talált be), így háromgólos orosz vezetéssel vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után az 57. percig kellett várni a Porto szépítő góljára, amit a volt Videoton csatár Zé Luis szerzett. Ezután a hazai együttes mindent megtett a továbbjutásért, viszont a hátralevő időben csak Luis Diaz tudta megzörgetni az ellenfél hálóját a 76. percben, így 3-2-es orosz győzelemmel ért véget a találkozó.

A meglepetés eredmények mellett érdemes megemlíteni, hogy Thomas Doll új csapatával ott lesz a Bajnokok Ligája-selejtezőjének play offjában, hiszen a ciprusi APOEL 2-0-ra legyőzte az azeri Qarabagot. Emellett nehezen, de továbbjutott az Ajax is, miután 3-2-re legyőzte otthon a PAOK-ot, míg a Dinamo Zagrebnek a norvég Rosenborggal kell majd összecsapnia a következő körben.

Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev is egy gól gazdag összecsapáson esett ki, hiszen az ukrán csapat idegenbeli 1-0-ás vereségét követően hazai környezetben 3-3-as döntetlent játszott a belga Club Brugge-el.

Az elmúlt években BL-csoportkörbe jutó FC Köbenhavnnak sem volt szerencséje, hiszen a szerb Crvena Zvezda 1-1-es rendes játékidőt követően büntetőkkel búcsúztatta a dán együttest.