Tenisz: Babos Tímea szetthátrányból győzte le az 5. kiemeltet

Babos Tímea nyolcaddöntőbe jutott a Vancouverben zajló, 100 ezer dollár (28,9 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán, miután az első fordulóban szetthátrányból kerekedett az 5. helyen kiemelt kanadai Eugenie Bouchard fölé. Az első játszma után Babos összesen négy játékot veszített.

Fotó: babostimea.hu

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a világranglista 125. helyén álló magyar játékos 28 perc alatt veszítette el az öt bréket hozó első játszmát - Babos háromszor, Bouchard (114.) kétszer nem tudta kihasználni a szervagémjét -, a folytatásban viszont egyszer sem veszítette el az adogatójátékát, miközben ellenfelét négyszer tudta elvenni.

A mérkőzés 1 óra 28 percig tartott.

Babos nyolcaddöntős ellenfele a selejtezőből főtáblára jutott ausztrál Lizette Cabrera (193.) vagy a brit Harriet Dart (144.) lesz majd.