MLS: Nikolics betalált, de csapata kikapott

A Portland Timbers vendégeként szenvedett 3-2-es vereséget a Chicago Fire az MLS csütörtöki játéknapján.

Kép forrása: Chicago Fire Twitter

A házigazda portlandiek már a 11. percben előnybe kerültek Jorge Moreira góljával, majd a 21. percben már 2-0-ra vezettek Brian Fernandez találatával. A kétgólos előny mellett emberelőnybe is került a Timbers, miután a 30. percben kiállították a vendégek szélsőjét, Aleksandar Katait.

A fordulás után aztán a 74. percig kellett várni az újabb gólra: Nikolics Nemanja vette be a hazaiak kapuját, ezzel visszahozva a meccsbe a Chicagot. Végül a második találatot szerző Brian Fernandez döntötte el az összecsapás sorsát a 88. percben. Igaz ezután még C. J. Sapong révén szépített a Fire, de a győztes személye nem változott: 3-2-es hazai sikerrel végződött a találkozó. A gólt szerző magyar végigjátszotta az összecsapást.

A másik magyar érdekeltségű találkozón 1-0-ás vereséget szenvedett a Sporting Kansas City az Orlando Citytől. A magyarok közül senki sem lépett pályára a mérkőzésen.