Premier League: a Wolves nem a Chelsea, botlott az MU - videó

Hiába szerzett vezetést, kihagyott egy tizenegyest és csak egy ponttal távozott a Wolverhampton otthonából a Manchester United.

Fotó: Twitter

Fantasztikusan rajtolt Ole Gunnar Solksjaer együttese a bajnokságban, hiszen a nyitó fordulóban a Chelsea-t fektették két vállra egy meggyőző 4-0-val. A második kör záró mérkőzésén ahhoz a Wolverhamptonhoz látogattak a manchesteriek, akik a tavalyi szezonban egészen pazarul teljesítettek, olyannyira, hogy újoncként a hetedik helyet csípték meg.

Még fél óra sem telt el a találkozóból, megszerezte a vezetést a United, Marcus Rashfr remek ütemben tálalt Anthony Martial elé, aki kapsából feltűzte a léc alá a labdát. A szünet után aztán sikerült egyenlítenie a Wolvesnak, Joao Moutinho szolgálta ki Ruben Nevest, aki pokoli nagy gólt ragasztott David De Gea kapujába.

A 68. percben Paul Pogba ismét megszerezhette volna a vezetést a vendégeknek, a francia középpályás a saját maga által kiharcolt tizenegyeshez állt oda, de Rui Patricio olvasott gondolataiban és kiütötte a lövést.

A hátralévő időben több gólt már nem láthatott a publikum, így megosztoztak a pontokon a csapatok.

Premier League, 2. forduló

Wolverhampton-Manchester United 1-1 (Neves 55. ill. Martial 27.)

A forduló további eredményei:

Chelsea–Leicester City 1–1 (Mount 7., ill. Ndidi 67.)
Sheffield United–Crystal Palace 1–0 (Lundstram 47.)
Manchester City–Tottenham Hotspur 2–2 (Sterling 20., Agüero 35., ill. Lamela 23., Lucas Moura 56.)
Aston Villa–AFC Bournemouth 1–2 (D. Luiz 71., ill. J. King 2. – 11-esből, H. Wilson 12.)
Brighton & Hove Albion–West Ham United 1–1 (Trossard 65., ill. Chicharito 62.)
Everton–Watford 1–0 (Bernard 10.)
Norwich City–Newcastle United 3–1 (Pukki 32., 63., 75., ill. Shelvey 93.)
Southampton–Liverpool 1–2 (Ings 83., ill. Mané 45+1., Firmino 72.)
Arsenal–Burnley 2–1 (Lacazette 13., Aubameyang 64., ill. Barnes 43.)