Junior úszó-vb: Zombori Gábor óriási időeredménnyel döntős

Zombori Gábor korosztályos világbajnoki rekordot úszva első helyen jutott döntőbe 400 méteres gyorsúszásban a budapesti junior úszó-világbajnokságon.

A férfi 400 méteres gyorsúszás előfutamaival vette kezdetét az első nap délelőtti programja a Duna Arénában. Zombori Gábor a 15. legjobb nevezési idővel bírt, így a Budafóka SE úszójától már a döntőbe jutás is óriási bravúrnak számított volna. A magyar úszó ráadásul a nyolcas pályán tempózhatott a futamában.

Zombori (akinek nem is a 400 gyors a főszáma) aztán mindenkit sokkolt: 3:46.97-es idővel lényegében a komplett mezőnyt tönkreverte. Az időeredmény amellett, hogy magasan a legjobb a délelőtti úszásokat tekintve, új junior világbajnoki-rekordnak és olimpiai A-szintes időnek is minősül.

Ugyanebben a számban Fábián Milán messze elmaradt legjobb idejétől és 4:04.02-es idővel búcsúzott.

Női 400 méteres vegyesúszásban két magyar is a döntőbe jutott: Mihályvári-Farkas Viktória (4:44.76) az ötödik, míg Szabó-Feltóthy Eszter (4:45.45) a hatodik legjobb idővel jutott fináléba. Utóbbi úszónő óriásit javított az egyéni csúcsán.

A 4x100 méteres férfi gyorsváltó (Szabados Bence, Pap Bálint Ulrich Botond, Zombori Gábor) a nyolcadik helyen kvalifikálta magát az esti fináléba, Zombori remek hajráját követően. A 4×200 m-es női gyorsváltó (Fábián Fanni, Gál Kincső, Szőke Zita, Nagy Réka) ötödikként jutott döntőbe.

Bőhm Sebestyén 100 mellen a tizenhatodik, míg Békési Eszter 50 m mellen a tizenharmadik időt úszta az előfutamokban, így mindketten bejutottak a középdöntőbe.