Atlétika: komoly bajba kerülhet Christian Coleman

Akár hosszú időre is eltilthatják Christian Colemant, mivel a 60 méteres síkfutás világrekordere három alkalommal sem tájékoztatta a doppingellenőröket a hollétéről.

Fotó: sportillustrated.com

Christian Coleman korunk egyik legnagyobb sprintere. Az amerikai futó 2017-ben ezüstérmes lett a világbajnokságon 100 méteren, tavaly pedig világbajnok lett fedett pályán 60 méteren. Utóbbi távon egy évvel ezelőtt 6.34 másodperccel világcsúcsot is futott. A 23 éves sportoló 2017 óta folyamatosan az év legjobbját teljesíti 100-on, ám most óriási bajba kerülhet.

Sajtóértesülések szerint Coleman az elmúlt év során háromszor is elfelejtette értesíteni a doppingellenes hatóságokat a tartózkodási helyéről. Ez súlyos vétségnek számít és komoly eltiltást von maga után. A WADA (Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség) szabályai szerint a sportolóknak naponta kell közölniük, hogy egy adott órában hol érhetőek el. Ezekre a szúrópróbaszerű ellenőrzések miatt van szükség. Ha valaki ezt három alkalommal elmulasztja, akkor két évre eltiltják  bármilyen versenyen való részvételtől.

Coleman ügyvédei most azt próbálják meg bizonyítani, hogy a háromból az egyik eset a WADA hibája volt. Amennyiben azonban ezt nem sikerül bizonyítaniuk a sprinternek eltiltással kell számolnia, vagyis lemaradhat a dohai világbajnokságról és a tokiói olimpiáról.