Kajak-kenu: Kiss Péter világbajnok parakajakban!

Kiss Péter aranyérmes lett a parakajakozók KL1 kategóriájában a Szegeden rendezett világbajnokságon. Győzelmével Kiss egyúttal a tokiói paralimpiára is kvalifikálta magát.

Fotó: kajakkenusport.hu

Kiss Péter nyolc éves korában bénult le és tavaly kezdett el kajakozni. A mindössze 16 éves portoló tavasszal Európa-bajnoki címet nyert, így a világbajnokság nagy esélyesének számított.

Kiss a 200 méteres fináléban végig vezette a KL1-es kategória versenyét és végül magabiztos versenyzéssel szerezte meg a világbajnoki címet. Győzelmével Kiss kvalifikálta magát a tokiói paralimpiára is.

Csodálatos érzés! Nem gondoltam volna, hogy nyerek, mert mostanában az edzések sem mentek olyan jól, és az erős hátszél sem kedvez nekem, még a rajt előtt is izgultam. A rajtom aztán közepesen sikerült, megvolt a sebességem, de nagyon kellett a közönség, amely az utolsó ötven méteren segített. A szurkolásuk nélkül nem nyertem volna.

- értékelt az MTi-nek az újdonsült világbajnok.

A döntő másik magyar résztvevő Suba Róbert az ötödik helyen ér célba. Bár az első hat hely ér kvótát, de egy nemzetből csak egy versenyző kvalifikálhatja magát.

Varga Katalin a nők KL2-es döntőjében hatodikként ért célba, így ő is ott lehet Tokióban.  Juhász Tamás ( VL2) tegnap ötödik helyen végzett, így a magyar parakajakosok már három kvótaszerzésnél tartanak Szegeden.