Bundesliga: Gulácsi először kapott gólt, de így is nyert a Lipcse

Az RB Leipzig 2-1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot a Bunesliga második fordulójának vasárnapi rangadóján.

Fotó: bundesliga.com

Kitűnően rajtolt a Bundesliga új szezonjában az immáron Julian Nagelsmann által irányított RB Leipzig, hiszen a lipcseiek egy erőt demonstráló 4-0-s sikerrel köszöntötték az élvonalban az Union Berlint egy héttel ezelőtt.

A Frankfurt sem kezdett rosszul, hiszen a tavalyi Európa-liga elődöntős Eintracht a Hoffenheim legyőzésével nyitott, ám ezúttal jóval nehezebb feladat várt rájuk Lipcsében. Ezzel együtt remek iramban kezdte a mérkőzést a Frankfurt, így aztán némileg meglepő módon mégis a Lipcse szerezte meg a vezetést a frissen szerződést hosszabbító Timo Werner találatával.

Természetesen ezúttal is a lipcseiek kezdőjében kapott szerepet Gulácsi Péter és Willi Orbán, előbbinek nagyjából az első félidő derekán kellett bemutatnia első védését és egészen a mérkőzés 80. percéig nem is született újabb gól. Ekkor a kitámadó Frankfurtot egy kontrával mattolta a Lipcse, a befejező ember pedig Youssuf Poulsen volt, aki Trapp kapus lábai között bombázott a vendég kapuba.

A Frankfurt ezután sem adta fel, Goncalo Paciencia révén a 89 percben szépített, sőt akadt még lehetősége az egyenlítésre is, hiszen több ápolás miatt 6 percet hosszabbított a játékvezető. Újabb gólt viszont már nem láthatott a lipcsei publikum, így az RB két forduló után is megőrizte száz százalékos mérlegét és tapad a listavezető és szintén száz százalékos Dortmund, Leverkusen, Freiburg trióra.

Bundesliga, 2. forduló

RB Leipzig-Eintracht Frankfurt 2-1 (Werner 10., Pulsen 80. ill. Paciencia 89.)
Hertha BSC-Wolfsburg 0-3 (Weghorst 9. - tizenegyesből, Brekalo 82., Roussillon 90+1.)

A forduló további eredményei

Schalke–Bayern München 0–3 (Lewandowski 20. – tizenegyesből, 50., 75.)
Augsburg–1. FC Union Berlin 1–1 (R. Vargas 60., illetve Andersson 80.)
Düsseldorf–Leverkusen 1–3 (Morales 82., illetve Baker 6. – öngól, Aranguiz 33., Bellarabi 39.)
Hoffenheim–Werder Bremen 3–2 (Bicakcic 55., Bebou 59., Kaderabek 87., illetve Fülkrug 42., Oszako 81.)
Mainz–Mönchengladbach 1–3 (Quaison 18, illetve Lainer 33., Plea 77., Embolo 79.)
Paderborn–Freiburg 1–3 (Mbamba 3., illetve G. Waldschmidt 21, N. Petersen 40., Kwon Chan-Hong)
1. FC Köln–Borussia Dortmund 1–3 (Drexler 29., illetve Sancho 70., Hakimi 86., Alcácer 90+4.)