Premier League: megizzadt Bournemouthban, de nyert a City

Az angol bajnoki címvédő még soha nem szenvedett vereséget a Bournemouth-tól a Premier League-ben. Most sem.

Fotó: premierleague.com

Akadt min kozmetikáznia a Manchester City-nek vasárnap délután, hiszen a Premier League előző fordulójában peches körülmények között veszítettek pontokat a Tottenham elleni rangadón. A Bournemouth tavaly bajnoki rekordot döntött azzal, hogy a manchesteriek elleni hazai találkozójukon egyetlen egyszer sem találták el a kaput, ezt azonban ezúttal már az első percben sikerült megtenniük és szemmel láthatóan bátran futballoztak.

Ennek ellenére nem kellett sokat várni a City vezető találatára, az első negyed óra végén Sergio Agüero elé pattant a labda a tizenhatoson belül, az argentin pedig lesipuskás gólt szerzett. A 37. percben cserélnie kellett a hazaiak mesterének, Eddie Howe-nak, ugyanis Charlie Daniels súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, a helyére pedig a fiatal Harry Wilson állt be, ezzel együtt a találkozó második találatát is a vendégek szerezték. Raheem Sterling az Augüero találatához igen hasonlatos góllal növelte a City előnyét. A szünetre mégis csak egy gólos vezetéssel vonulhattak a manchesteriek, ugyanis a csereként beálló Wilson szenzációs szabadrúgás gólt szerzett az első játékrész ráadásában, így minden nyílt maradt a folytatásra.

A második félidőben ha lehet, még bátrabban kezdett el futballozni a Bournemouth, meg is voltak a lehetőségeik az egyenlítésre, azonban Agüero egy pillanatnyi védelmi megingást kihasználva lezárta a mérkőzést és beállította a 3-1-es végeredményt.

Premier League, 3. forduló

Bournemouth-Manchester City 1-3 (Wilson 45+3. ill. Agüero 15., 64., Sterling 43.)

Később

17.30 Tottenham-Newcastle United
17.30 Wolverhampton-Burnley

A forduló további eredményei

Liverpool–Arsenal 3–1 (Matip 41., Szalah 49., 58. – az elsőt 11-esből, ill. Torreira 85.)
Brighton–Southampton 0–2 (Djenepo 55., Redmond 91.)
Manchester United–Crystal Palace 1–2 (James 89., illetve J. Ayew 32., Van Aanholt 93.)
Sheffield United–Leicester City 1–2 (McBurnie 62., illetve Vardy 38., H. Barnes 70.)
Watford–West Ham United 1–3 (A. Gray 17., illetve Noble 3. – 11-esből, Haller 64., 73.)
Norwich City–Chelsea 2–3 (Cantwell 6., Pukki 30., illetve Abraham 3., 68., Mount 17.)
Aston Villa–Everton 2–0 (Wesley 21., El Ghazi 96.)