Eb-selejtezők: a horvátok csúnyán elpáholták Szlovákiát (videó)

A világbajnoki ezüstérmes horvát labdarúgó-válogatott magabiztosan, 4-0-ra nyert a szlovákok vendégeként pénteken az Európa-bajnoki selejtezősorozat E csoportjában, ahol a magyar csapat ezúttal szabadnapos, és hétfőn fogadja Szlovákiát a Groupama Arénában.

Fotó: uefa.com

A horvátok ezzel a sikerrel a lejátszott mérkőzések és a megszerzett pontok számában is beérték a csoportot vezető magyarokat, és feljöttek a tabellán a második helyre. A szlovákok számára a csalódást keltő vereség után még fontosabbá vált a hétfői, budapesti összecsapás.

A Nagyszombaton lejátszott péntek esti meccsen az első perctől kezdve a horvátok irányítottak, a szlovákoknak csak egy-egy felvillanása volt, a vendégcsapat viszont látványosan, szórakoztatóan futballozott, miközben eredményes is volt. A vb-ezüstérmes együttes mind a labdabirtoklásban, mind pedig a kapura lövések számát illetően az ellenfél fölé nőtt, és megérdemelten vitte el a három pontot Szlovákiából.

A csoport másik péntek esti találkozóján, Cardiffban, Wales a papírformának megfelelően, de a vártnál nehezebben, 2-1-re nyert Azerbajdzsán ellen. A hazaiak győztes gólját a Real Madrid sztárja, Gareth Bale szerezte a 84. percben.

Eb-selejtezők
E csoport

Wales-Azerbajdzsán 2-1 (1-0)
gól: Pasajev (26., öngól), Bale (84.), illetve Emreli (59.)

Szlovákia-Horvátország 0-4 (0-1)
gól: Vlasic (45.), Perisic (47.), Petkovic (72.), Lovren (89.)

A csoport állása: 1. Magyarország  4 meccs/9 pont (6-4),  2. Horvátország  4m/9p (9-4), 3. Wales 4m/6p (4-4), 4. Szlovákia 4m/6p (7-6), 5. Azerbajdzsán  4m/0p (4-12)

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.