Eb-selejtezők: nyertek a hollandok Hamburgban (videó)

Hollandia 4-2-re legyőzte Németországot az Európa-bajnoki selejtezők hamburgi rangadóján.

C-csoport

Mivel Amszterdamban német győzelem született, így a hollandoknak győzniük kellett Hamburgban. A vezetést mégis a Nationalelf szerezte meg Serge Gnabry korai góljával, és a hazaiak 50 percig őrizték is az előnyüket. A második félidőre a hollandok felélénkültek és ez jót is tett a gyenge színvonalú mérkőzésnek, amelyen Frenkie de Jong egyenlített. A vendégek alig hét perc leforgása alatt fordítottak is, miután Memphis Depay beadásába Jonathan Tah szerencsétlenül ért bele.

Meglehetősen furcsa ítéletnek köszönhették egyenlítésüket a németek: Matthijs De Ligt kezére pattant a labda, a játékvezető pedig büntetőt ítélet. Az ítéletet Toni Kroos váltotta gólra.

A hollandokat nem törte meg az előnyük elvesztése, előbb a csereember Donyell Malen, majd Gregorio Wijnaldum iratkozott fel a góllövők közé, beállítva a végeredményt.

Németország-Hollandia 2-4 (Gnabry 9., Kroos 73. - büntetőből illetve F. de Jong 59., Tah 66. - öngól, Malen 79., Wijnaldum 90+1.)
Észtország-Fehéroroszország 1-2 (Sorga 54. illetve Naumov 48., Szkavis 90

A csoport állása: 1. Észak-Írország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Németország 9/4, 3. Hollandia 6/3, 4. Fehéroroszország 3/5, 5. Észtország 0/4

G-csoport:

Szlovénia 2-0-ra legyőzte Lengyelországot és így nemcsak elvette Robert Lewandowskiék veretlenségét, de életben tartotta a kijutási esélyeit is.

Nemhogy nem okozott gondot Ausztriának a lettek legyőzése, de nyugati szomszédunk a nap legnagyobb különbségű győzelmét aratta. A találkozó legjobbja a duplázó Marko Arnautović volt.

Szlovénia-Lengyelország 2-0 (Stuna 35., Sporar 65.)
Ausztria-Lettország 6-0 (Arnautovic 7., 53. - a másodikat büntetőből, Sabitzer 13., Steinbors 76. - öngől, Laimer 80., Gregoritsch 85.)

A csoport állása: 1. Lengyelország 12 pont, 2. Ausztria 9, 3. Szlovénia 8 (9-3), 4. Izrael 8 (9-8), 5. Észak-Macedónia 5, 6. Lettország 0

I csoport:

Óriási lépést tett a továbbjutás felé az orosz válogatott, amely Skóciában győzött 2-1-re. A találkozót Stephen O`Donnell öngólja döntötte el.

43 percig bírta San Marino kapott gól nélkül Belgium ellen, ám ekkor a vb-bronzérmes megszerezte a vezetést Michy Batshuayi révén. A Chelsea támadója duplázott, de Dris Mertens és Nacer Chadli is betalált.

Skócia-Oroszország 1-2 (McGinn 11. illetve Dzjuba 40., O`Donell 59. - öngól)
San Marino-Belgium 0-4 (Batshuayi 43., 90+2. - az elsőt büntetőből, Mertens 57., Chadli 63.)
Ciprus-Kazahsztán 1-1 (Szotriu 39. illetve Scsjotkin 2.)

A csoport állása: 1. Belgium 15 pont, 2. Oroszország 12, 3. Kazahsztán 7, 4. Skócia 6, 5. Ciprus 4, 6. San Marino 0

A magyar érdekeltségű E-csoport eseményeiről itt olvashat bővebben.

Külföldi labdarúgás,Szlovénia,Oroszország,Németország,német labdarúgó-válogatott,Hollandia,2020-as Európa-bajnoki-selejtező