Forma-1: eddig Leclerc a leggyorsabb Olaszországban

Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája érte el a legjobb köridőt a Forma-1-es Olasz Nagydíj mindkét pénteki szabadedzésén, Monzában.

Az első szabadedzésen, Leclerc mögött, aki pályafutása első futamgyőzelmét múlt héten, Belgiumban szerezte meg, a McLaren két pilótája, a spanyol Carlos Sainz Jr., illetve a brit Lando Norris végzett a második és a harmadik helyen. Az esős tréninget háromszor is félbe kellett szakítani.

A 21 éves versenyzőt a második gyakorláson a címvédő és ötszörös világbajnok brit Lewis Hamilton (Mercedes) követte a második helyen, harmadikként pedig Leclerc csapattársa, a négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel végzett. Ekkor Leclerc idejét a másik Mercedest vezető finn Valtteri Bottas, valamint a Red Bullal versenyző holland Max Verstappen tudta még valamelyest megközelíteni, a hatodikként végző thaiföldi Alexander Albon (Red Bull) hátránya már több mint hat tizedmásodperc volt az első helyezett monacói riválisához képest.

Az Olasz Nagydíj szombat délben a harmadik szabadedzéssel folytatódik, a rajtsorrendről döntő időmérőt pedig 15 órakor rendezik.