Eb-selejtezők: négyet rúgtak az angolok, a portugálok és a franciák is (videó)

Az Eb-címvédő Portugália, a világbajnok Franciaország valamint Anglia is négy gólt szerezve győzött az Európa-bajnoki selejtezők mai játéknapján

A csoport:

Bár a honosított brazilokkal felálló bolgároknak volt egy komoly lehetősége a Wembleyben, finoman szólva sem voltak méltó ellenfelei a félgőzzel futballozó angoloknak. A "háromoroszlánosoknál" Harry Kane triplázott (a vb-gólkirály kétszer is tizenegyesből köszönt be) és Raheem Sterlling is megvillant. Az angol csapat sorozatban 13. Európa-bajnoki selejtezőjét nyerte meg.

Tovább tart a koszovói válogatott menetelése. A mindeddig veretlen meglepetéscsapat ma aratta a legnagyobb fegyverténynek nevezhető győzelmét, miután 2-1-re felülmúlta Csehországot.

Anglia-Bulgária 4-0 Kane 24., 50., 73. - a másodikat és a harmadikat büntetőből, Sterling 55.)
Koszovó-Csehország 2-1 (Muriqi 20., Vojvoda 67. illetve Schick 16.)

A csoport állása: 1. Anglia 9 pont/3 mérkőzés, 2. Koszovó 8/4, 3. Csehország 6/4, 4. Montenegró 2/4, (3-10), 5. Bulgária 2/5 (5-11)

B csoport:

Önmagukhoz képest gyengén kezdték a selejtezősorozatot a portugálok és a szerbek is, és így mindkét gárdának fontos volt a mai belgrádi mérkőzés. A játékosok kegyetlenül faragták is egymást, Nélson Semedót konkrétan le is kellett cserélni Alakszandar Kolarov szabálytalansága miatt.

A portugálok aztán futballozni is elkezdtek és előbb William Carvalho, majd Goncalo Guedes  is betalált. A hazaiak ugyan szépítettek, de  Nikola Milenkovics góljára Cristiano Ronaldo, míg  Alekszandar Mitrovics találatára Bernardo Silva válaszolt, így alakult ki a 2-4-es végeredmény.

Továbbra is őrzi a csoportelsőséget a két meccsel többet játszó Ukrajna, miután Andrij Sevcsenko csapata 3-0-ra nyert Litvániában.

Szerbia-Portugália 2-4 (Milenkovic-Savic 68., Mitrovic 85. illetve William Carvalho 42., Goncalo Guedas 58., Cristiano Ronaldo 80., Bernardo Silva 86.)
Litvánia-Ukrajna 0-3 (Zincsenko 7., Marlos 27., Malinovszkij 62.)

A csoport állása: 1. Ukrajna 13 pont/5 mérkőzés, 2. Portugália 5/3, 3. Luxemburg 4/4 (4-5), 4. Szerbia 4/4 (7-11), 5. Litvánia 1/4

H csoport:

Andorra majdnem véghezvitte a lehetetlent  és pontot szerzett Törökországban, ám a 89. percben Ozan Tufan meggátolta a selejtezősorozat legnagyobb meglepetését.

Izland számára is létfontosságú volt ma a győzelem és a legutóbbi két nagy tornán is szereplő válogatott egy 3-0-s sikerrel tartotta versenyben magát.

Franciaország is könnyed győzelmet aratott az esélyes válogatottak közül. A vb-címvédő gallok a duplázó Kingsley Coman vezérletével 4-1-re verték az albánokat.

Törökország-Andorra 1-0 ( Ozan Tufan 89.)
Franciaország-Albánia 4-1 (Coman 8., 68., Giroud 27., Ikoné 85. illetve Cilkalleshi 90. - büntetőből)
Izland-Moldova 3-0 (Sigthórsson 31., Bjarnason 55., Mudrac 77. - öngól)

A csoport állása: 1. Franciaország 12 pont (16-4), 2. Törökország 12 (10-2), 3. Izland 12 (8-5), 4. Albánia 6, 5. Moldova 3, 6. Andorra 0

Külföldi labdarúgás,Anglia,Törökország,Franciaország,Portugália,Izland,2020-as Európa-bajnoki-selejtező