Koronglövő: Eb: nincs magyar olimpiai kvóta

Nem szereztek kvótát a magyar férfi versenyzők a Lonatóban zajló olimpiai kvalifikációs koronglövő Európa-bajnokságon.

A viadal eredményközlő honlapja szerint a magyarok közül a legjobban Hegyi Norbert szerepelt, aki 116 korongos teljesítményével három koronggal maradt le a fináléról. Romano Mario Imre 111 koronggal a 45., Moldován Marcell 94 koronggal a 82. lett.

Ez azt jelenti, hogy kevesebb mint egy évvel a tokiói olimpia előtt a magyar koronglövőknek továbbra sincs kvótájuk, az utolsó lehetőség az ötkarikás játékokon való részvétel kiharcolására a jövő évi Európa-bajnokság lesz.

Címkék: Sportlövészet
Sportlövészet

Sportlövészet: Major Veronika elismerést kapott

2019.11.24. 10:20
A Nemzetközi Sportlövő Szövetség az idei világranglista pontjai alapján Major Veronikának ítélte a Golden Target Awards díjat 25 méteres pisztolyszámban.

Sportlövészet: két magyar aranyérem a Hungarian Openen

2019.11.22. 21:15
Tátrai Miklós és Hári Péter is aranyérmes lett a Hungarian Open nemzetközi légfegyeres versenyen.

Sportlövő vk-döntő: Péni István ezüstérmes légpuskában

2019.11.21. 10:30
Az ifjúsági olimpiai bajnok Péni István a győztestől mindössze egy tizeddel elmaradva ezüstérmet nyert férfi légpuskában a kínai Putienben zajló sportlövő …

Közvetítések: ma a curling és a strandfoci kerül előtérbe

2019.11.21. 07:30
Napközben a curling Európa bajnokságot kísérhetjük figyelemmel, míg este strandfoci világbajnoki mérkőzések várnak ránk.

Sportlövészet: Sidi Péter tarolt az Európa-kupa döntőjében

2019.10.15. 09:30
A világ- és Európa-bajnok Sidi két számban is aranyérmet szerzett a Franciaországban megrendezett Európa-kupa fináléjában.

Sportlövő Eb: Sidi Péter bronzérmes!

2019.09.26. 16:15
Sidi Péter bronzérmes lett a Tolmezzóban rendezett 300 méteres sportlövő Európa-bajnokságon a szabadpuska 3x40 lövéses összetett számban.

Sportlövő Eb: magyar ezüst!

2019.09.23. 18:50
A Szabián Norbert, Péni István, Sidi Péter összeállítású magyar csapat ezüstérmet nyert a nagyöbű puskások 300 méteres fekvő számában a tolmezzói sportlövő Európa-bajnokság hétfői versenynapján.

Sportlövő Eb: Major ezüstérmes, Csonka lemaradt az olimpiai kvótáról

2019.09.21. 17:15
Major Veronika ezüstérmet nyert női 25 méter sportpisztolyban a bolognai olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon, szombaton.

Sportlövő Eb: bronzérmes a női pisztolyos csapat

2019.09.21. 10:55
A Csonka Zsófia, Egri Viktória, Major Veronika összetételű csapat bronzérmet nyert 25 méter női sportpisztolyban a Bolognában zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság …

Sportlövő Eb: bronzérmes a férfi puskás csapat

2019.09.20. 12:40
Bronzérmet szerzett a bolognai olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon a Pekler Zalán, Péni István, Sidi Péter összetételű magyar csapat.