Eb-selejtező: horvát iksz Azerbajdzsánban

Alaposan meglepte a világbajnoki ezüstérmest Azerbajdzsán, amely a második félidőben pontot mentett a túlzottan is kényelmes horvátok ellen.

Fotó: Croatia Week

Természetesen már mindenki tűkön ülve várja itthon a magyar-szlovák Európa-bajnoki selejtezőt, azonban még egy, a továbbjutás szempontjából nagyon is fontos mérkőzést játszottak ma a magyar csoportban.

A Nagyszombaton gálázó, a szlovákokat 4-0-ra kiütő horvátok már csoportelsőként léphettek pályára Bakuban és a papírformának megfelelően korán vezetést szereztek, a ma éppen 34. születésnapját ünneplő Luka Modric talált be tizenegyesből.

A horvátok nagy mezőnyfölényben futballoztak az első félidőben, de a második gólt sehogy sem sikerült megszerezniük, erre pedig alaposan ráfáztak a második játékrészben. A 72. percben Khalilzada lódult meg a horvát kapu irányába, majd fantasztikus mozdulatokkal csapta be a Lovren, Bartolec védőpárost és bombázott a vendég kapuba.

Bár a világbajnoki ezüstérmes nagyjából tíz percre beszorította a hazaiakat, újabb gólt már nem sikerült szerezniük, így hatalmas meglepetésre pontokat veszítettek Bakuban - Azerbajdzsán pedig első pontját szerezte a sorozatban. Az eredmény fényében talán még fontosabb, hogy a magyar válogatott legyőzze Szlovákiát, egy esetleges győzelemmel ugyanis nagyon közel kerülnénk a 2020-as Európa-bajnoksághoz.