Férfi kosárlabda-vb: Spanyolország megállította a lengyeleket

Spanyolország 90-78-ra legyőzte Lengyelországot és így bejutott az elődöntőbe a Kínában zajló világbajnokságon.

Fotó: NBA.com

Spanyolország ugyan vezetett az első negyedet követően 22-18-ra, ám a lengyel csapat meglepően jól tartotta magát. A magyar válogatottal egy selejtezőcsoportból kvalifikáló gárda az első játékrészben vezetett is, valamint nem engedte ellépni a torna egyik nagy esélyesét. A kiélezett játék a második 10 percre is megmaradt és bár a hispánok egyszer elléptek 10 ponttal is, a lengyelek mínusz kettőre visszazárkóztak. Félidőben 46-41 volt az eredmény az esélyesebb válogatott javára.

A harmadik negyedben a spanyolok már többször is két számjegyű különbséggel is vezettek, ám a lengyel csapat többször is visszazárkózott "lőtávolon" belülre. Az utolsó játékrészt a spanyolok így is kilencpontos fórral (67-58) kezdhették meg. A negyedik negyed közepén még mindig csak négy pont volt a differencia, ám egy lengyel rövidzárlatot követően eldőlt a mérkőzés. Spanyolország végül 90-78-as győzelemmel érvényesítette a papírformát.

Ricky Rubio 19 ponttal (közte 3/4-es triplamutatóval) és 9 gólpasszal járult hozzá a spanyolok továbbjutásához, de a csapatkapitány Rudy Fernandez 16 pontja is kiemelkedő volt, akárcsak a Hernangómez-fivérek játékára sem lehet panasz (Willy 18, Juan 14 pontot dobott.) A lengyeleknél Aj Slaughter 19 pontja számított a legjobb teljesítménynek.

Győzelmével Spanyolország 2006 után biztosította helyét ismét a világ négy legjobb csapata között, míg a lengyelek az 5-8. helyért játszhatnak a továbbiakban. A spanyolok ellenfele az Ausztrália-Csehország mérkőzés győztese lesz.