Atlétika: egyre jobb formában Márton Anita

sportfaktor.hu

Márton Anita idei legjobb eredményével, 18,95 méterrel harmadik helyen zárt súlylökésben az Európa és Egyesült Államok közötti minszki atlétikai viadalon.

Fotó: MTI

Az olimpiai bronzérmes magyar sportoló hatszor próbálkozott a fehéroroszországi versenyen, a legjobb eredményét a negyedik kísérletére érte el. A versenyt a 19,47 méteres egyéni csúccsal teljesítő amerikai Maggie Ewen nyerte, másodikként az ugyancsak egyéni legjobbat lökő svéd Fanny Roos (19,06) végzett. Márton - akinek idei legjobbja eddig 18,81 méter volt - teljesítményével hat pontot szerzett az európai válogatottnak.

Gyürkés Viktória 3000 méteres akadályfutásban 9:42.68 perces idővel - egyéni csúcsától nyolc másodperccel elmaradva - a harmadik helyen ért célba, ugyancsak hat pontot szerezve Európának. Ezt a számot az amerikai Mel Lawrence nyerte 9:33.24-es idővel.

A kalapácsvető Gyurátz Réka a negyedik, utolsó sorozatában elért 68,28 méterrel hatodik lett, teljesítményéért 3 pontot kapott az európai válogatott. Ebben a számban Joanna Fiodorow révén (74,34 m) lengyel győzelem született.

A viadalt - mellyel az 1960-70-es évek interkontinentális párbajait kívánják újjáéleszteni - Európa 724,5-601,5-re nyerte, a kétnapos versenyen 304 sportoló vett részt.