Atlétika-vb: Pars Krisztián is a keretben

Pars Krisztiánnal 15 fős jelenleg a szeptember 27-én kezdődő dohai világbajnokságra utazó magyar atlétaválogatott, de a létszám még mindig nőhet.

Fotó: m4sport.hu

Kámán Bálint sportszakmai igazgató az MTI-nek szerdán elmondta, a londoni olimpiai bajnok Pars Krisztián részvételét megerősítette a nemzetközi szövetség (IAAF). A Dobó SE versenyzőjének idei legjobbja 75,97 méter, amivel ugyan nem érte el a 76 méteres szintet, de befért a legjobb 32 közé.

Hasonló helyzetben van a gerelyhajító Rivasz-Tóth Norbert és Szilágyi Réka, valamint a diszkoszvető Huszák János. Ők jelenleg nincsenek a 32-ben, de lemondások és sérülések esetén szintén vb-résztvevők lehetnek. Az IAAF hétfőn zárja le a nevezéseket, ezután értesíti a szövetségeket arról, kik utazhatnak.

"Rivasz-Tóth Norbert és Huszák János esetében nagyobb az esély az indulásra, mint nem, de Szilágyi Réka is reménykedhet" - nyilatkozott Kámán Bálint.

2019.07.31. 15:15
Az olimpiai bajnok kalapácsvető vasárnap tért volna vissza eltiltása után, ám a szerdára halasztott versenytől most mégis visszalépett.

Atlétika: megdőlt egy másfél évtizedes világrekord (videó)

2019.07.29. 10:00
Dalilah Muhammad világrekorddal nyerte a női 400 méteres gátfutást az Egyesült Államok atlétikai bajnokságán.

A vb helyett a dutyiba megy a holland atléta

2019.07.28. 10:55
Madiea Ghafoor szinte biztos résztvevőjének tűnt a szeptember végén kezdődő dohai atlétikai világbajnokságnak, de alaposan keresztbe tett saját magának.

Atlétika: olimpiai szintet dobott Gyurátz Réka

2019.07.27. 17:15
Gyurátz Réka 72.70 méteres dobással nyerte a női kalapácsvetés döntőjét az országos bajnokságon és eredményével teljesítette az olimpiai A-szintet is.

EYOF: négy magyar érem csütörtökön

2019.07.25. 22:25
Négy érmet nyertek a magyar sportolók a Bakuban zajló 15. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) csütörtöki versenynapján.

EYOF: öt magyar érem a keddi versenynapon

2019.07.23. 21:00
Öt érmet nyertek a magyar sportolók a Bakuban zajló 15. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) keddi versenynapján.

Kiosztják az első érmeket az úszó vb-n, döntőzik a junior kézilabda-válogatott

2019.07.21. 07:30
A hét utolsó napján sem fognak unatkozni a magyar sportbarátok, elkezdődnek a vizes világbajnokság úszóversenyei, Győrben pedig …

Közvetítések: képernyőn a női vízilabda-válogatott

2019.07.20. 07:30
A vizes-vb illetve a vívó-világbajnokság mellett dartsot, ökölvívást és lóversenyt is láthatunk többek között a mai napon.

Közvetítések: az Eb-döntő küszöbén a junior kézilabda-válogatott

2019.07.19. 07:30
Mozgalmas napunk lesz: zárul az Afrikai Nemzetek Kupája, tovább robog a vizes világbajnokság, újabb érmeket és kvótákat osztanak ki a vívó …

Atlétika: Halász Bence ezüstérmes az U23-as Európa-bajnokságon

2019.07.13. 20:10
Halász Bence ezüstérmet szerzett kalapácsvetésben a svédországi Gävlében rendezett U23-as Európa-bajnokságon.